Seniorzy lubią podróżować

W dniach 8-9 czerwca 2017 r. działający przy naszej parafii Kolpingowski Klub Seniora udał się w kolejną pielgrzymkę po kilku polskich sanktuariach. W Krakowie seniorzy zwiedzili Wawel, Kościół Mariacki, Rynek Krakowski. Dalsza trasa wiodła do Bazyliki Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Tam ks. Mateusz Berdechowski we Mszy św. polecił nie tylko pielgrzymów ale wszystkich naszych parafian. Po zwiedzeniu muzeum pielgrzymi udali się do Sanktuarium w Gidlach. Krótka modlitwa przed obrazem Matki Bożej Gidelskiej i seniorzy udali się do Częstochowy. Długie oczekiwanie na Apel Jasnogórski wypełnione było indywidualną modlitwą przed obrazem Matki Bożej Królowej Polski. Na Apelu Jasnogórskim Matce Bożej polecane były intencje wszystkich parafian, naszych kapłanów, a w szczególności osoba ks. Proboszcza prałata Andrzeja Surowca w 37 rocznicę święceń kapłańskich z prośbą o dary Ducha Świętego na dalsze lata posługi kapłańskiej w naszej parafii. W drugim dniu w drodze powrotnej seniorzy udali się do Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie zwiedzając bardzo ciekawe planetarium Śląskie. Po smacznym obiedzie w drodze powrotnej pielgrzymi odwiedzili Grotę Matki Bożej z Lourdes w Porębce Uszewskiej dziękując za przebytą trasę. Z zadowoleniem i dużymi wrażeniami wrócili do Jarosławia. DOFINASOWANO ZE ŚRODKÓW ROPS.

25 czerwca 2017|