Nasza Ania Mistrzynią Europy!

Nasza tenisistka stołowa, Anna Brzyska jest najlepszą zawodniczką największego turnieju w Europie – Andro Kids Open. W niemieckim Dusseldorfie nie miała sobie równych w grze pojedynczej, sięgając po tytuł w znakomitym stylu, i to bez straty seta!

Ania rozpoczęła zawody od turnieju deblowego. Reprezentantka PKS Kolping-Jarosław wystąpiła w nim w duecie ze swoją koleżanką z reprezentacji Rumunii, Mariią Girleą. Para przebrnęła przez kwalifikacje bez straty seta. Dopiero w fazie TOP4 zaznały goryczy porażki, odpadając w półfinale. Grę podwójną Andro Kids Open zakończyły na podium z brązowym medalem. Jak się później okazało był to dopiero przedsmak i zapowiedź wielkiego sukcesu Brzyskiej. Zawodniczka PKS Kolping w grze pojedynczej była poza zasięgiem rywalek. Kwalifikacje zakończyły się pogromem rywalek. Ania z meczu na mecz wchodziła na coraz wyższy poziom. Dopiero po zawodach przyznała się, że najbardziej obawiała się meczu półfinałowego.

– Dopiero wtedy zdałam sobie sprawę, że przelewki się skończyły. Jeśli przegram – odpadnę i na nic się zdają moje wcześniejsze zwycięskie mecze – przyznała. Obawy były jednak niepotrzebne, bo Brzyska również w półfinale pokazała swoją wielką klasę. W finale musiała tylko postawić „kropkę nad i”. Co ciekawe w ostatnim meczu singla trafiła… na swoją partnerkę deblową – Mariię Girleę.

– To było dziwne spotkanie, bo mimo, że gram z Marią w deblu, to tak naprawdę nigdy nie grałyśmy przeciwko sobie. Na szczęście poradziłam sobie – cieszy się Ania. Polka gładko ograła Rumunkę w finale i triumfowała w całym turnieju. W grze pojedynczej w żadnym spotkaniu nie straciła nawet seta!

Sukces Anny z trybun w Dusseldorfie obserwował jej największy kibic – tata Krzysztof.

– Musimy sobie uczciwie powiedzieć, że Ania była poza zasięgiem rywalek. Już przed turniejem była zaliczana do grona faworytek, ale to co zrobiła przy stole to był pokaz jej umiejętności i potencjału – cieszył się dumny tata.

Andro Kids Open przez wielu nazywany jest Mistrzostwami Europy Młodziczek. To dlatego, że w tej kategorii wiekowej ITTF nie organizuje czempionatu Starego Kontynentu. W tym roku w Niemczech wystąpiło dokładnie 1211 dziewcząt i chłopców z 26 krajów.

20 sierpnia 2017|