Grand Prix Podkarpacia Juniorów

Za nami pierwsze w tym sezonie Grand Prix Podkarpacia Juniorów. Swoją mistrzowską klasę potwierdziła zawodniczka PKS Kolping-Jarosław Anna Brzyska, która będąc dopiero młodziczką stanęła na najwyższym stopniu podium wśród juniorów.

Swoją wysoką formę Brzyska pokazała już tydzień temu podczas Grand Prix Kadetek gdzie także zdobyła pierwsze miejsce w województwie. Tym razem nasza zawodniczka miała nieco wyżej postawioną poprzeczkę, bo musiała zmierzyć się ze starszymi od siebie juniorkami.

Anna bardzo dobrze rozpoczęła zawody w Nowej Sarzynie. Brzyska rozgromiła Justynę Kusiak 3:0, oddając rywalce zaledwie… 5 punktów w całym meczu! W kolejnej fazie, również w trzech partiach wygrała z Katarzyną Królikowską. Dzięki temu Brzyska zameldowała się w półfinale. Tam czekała na nią Martyna Stachniak. Po raz kolejny zawodniczka PKS Kolping-Jarosław wygrała 3:0. W finale spotkała się z Weroniką Pelczar. Dopiero w finale Anna straciła seta, mimo to w znakomitym stylu wygrała 3:1 i odniosła okazałe zwycięstwo w Grand Prix Podkarpacia w Nowej Sarzynie.

– Bardzo się cieszę ze zwycięstwa Ani, która przyzwyczaja nas już do świetnych występów, zarówno w Europie jak i w Polsce. Zagrała genialnie, w całym turnieju straciła tylko seta, a przecież grała ze starszymi od siebie zawodniczkami – cieszył się menedżer jarosławskiego PKS Kolping Frac, Kamil Dziukiewicz.

Z dobrej strony zaprezentowali się także juniorzy PKS, których los skojarzył w ćwierćfinale. Antoni Rejterowski musiał uznać wyższość kolegi klubowego – Karola Angrysa, z którym stoczył piękną, pięciosetową walkę. Ostatecznie Rejterowski zajął czwarte miejsce, a Angrys był piąty.

Przypomnijmy, że wcześniej rywalizowali młodzicy i młodziczki: najlepszy okazał się Dawid Jadam, 5 m. – Dawid Szczygieł, 6 m. – Szymon Brud, 17 m. – Alan Zieliński, 25 m. – Szymon Flaumenhaft; 5 m. – Dagmara Kłak, 6 m. – Kinga Hawro, 13 m. – Natalia Maciałek, 21 m. – Paulina Maciałek.