II Grand Prix Podkarpacia Młodziczek i Młodzików

Młodzież PKS Kolping-Jarosław, po raz kolejny udowodniła klasę przy stole. Tym razem młodzi tenisiści stołowi rywalizowali podczas 2 Grand Prix Podkarpacia Młodziczek i Młodzików. Świetnie wypadł Dawid Jadam, który zdobył srebrny medal.

Jadam bez większych problemów dotarł do finału. Po zaciętym spotkaniu musiał uznać wyższość Jakuba Skwierza, z którym przegrał 1:3. Srebrny medal dał młodemu zawodnikowi „czarno-pomarańczowych” upragniony awans do Grand Prix Polski. Na najniższym stopniu podium zameldował się z kolei Szymon Brud, który przegrał z późniejszym triumfatorem zawodów. Zaraz za nim, na 4 miejscu uplasował się Dawid Szczygieł. 17 miejsce zajął Szymon Flaumenhaft, a 25 był Alan Zieliński.

Wśród młodziczek najlepiej wypadła Kinga Hawro, która uplasowała się tuż za podium. W półfinale, po zaciętym pięciosetowym boju lepsza okazała się jej rywalka – Adrianna Kramek. Problemy z Kramek miała także Dagmara Kłak. Tenisistka stołowa PKS Kolping także musiała uznać wyższość rywali, by ostatecznie zająć 6 miejsce. Siostry Maciałek, tym razem nieco dalej: Paulina zajęła 14 pozycję, a Natalia 25.

W turnieju nie wystartowała Anna Brzyska, która z racji pierwszego numeru rankingowego zapewniła sobie udział w Grand Prix Polski.

28 października 2017|