Sukcesów młodych tenisistów stołowych ciąg dalszy!

Zawodniczka PKS Kolping-Jarosław Anna Brzyska zdobyła brązowy medal w Bratysławie, a Dawid Jadam jest drugim żakiem w Polsce!

Prestiżowy i międzynarodowy turniej ITTF Slovak Cadet Open w Bratysławie dobrze zapamięta Anna Brzyska. Tenisistka stołowa jako członek reprezentacji Polski sięgnęła po brązowe medale w rywalizacji drużynowej. W walce o wielki finał „biało-czerwone” uległy Szwedkom 1:3.

Brązowy medal to nagroda za jej bardzo ciężką pracę. Świetnie łączy naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego i treningi w klubie. Warto dodać, że nasza Ania jest młodziczką, a w Bratysławie rywalizowała z kadetkami czyli de facto o 2. lata starszymi rywalkami. Jesteśmy z niej bardzo dumni.

To nie koniec dobrych wieści, bo gdy Brzyska rywalizowała na Słowacji, to w Lidzbarku Warmińskim startował Dawid Jadam. Młody jarosławianin znakomicie rozpoczął Grand Prix Polski Żaków. Przebojem wdarł się do fazy TOP 8. Apetyty stawały się coraz większe, a Jadam nie zwalniał tempa. Ograł Mikołaja Kaciubę i Artura Gromka po 3:0 i zameldował się w finale. Dopiero w ostatnim meczu turnieju musiał uznać wyższość Marcela Błaszczyka.

5 listopada 2017|