Dziś Jarosławskie Pola Nadziei

Celem akcji „Pola Nadziei” jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby hospicjów oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie.

Przywędrowała ze Szkocji, gdzie rozpoczęła ją Fundacja Marie Curie Cancer Care. W Polsce, jako pierwsze zorganizowało ją w 1998 roku Hospicjum św. Łazarza z Krakowa. Obecnie Pola Nadziei odbywają się w ponad 40 polskich miastach. Akcja ma przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w ostatnim okresie życia. Co roku na początku października w okolicach Międzynarodowego Dnia Opieki Paliatywno-Hospicyjnej ludzie na całym świecie sadzą żonkile przed szkołami, szpitalami, urzędami, w parkach, na skwerach i przy prywatnych domach. Niezależnie od tego w szkołach podejmowane są akcje związane z wykonaniem sztucznych żonkili z papieru, bibuły i wstążek.

Wiosną, kiedy żonkile kwitną, tysiące wolontariuszy wychodzi na ulice, do centrów handlowych, parków, przed kościoły i kwestuje na rzecz terminalnie chorych. Ofiarodawcy otrzymują za przekazany datek kwiat żonkila lub jego symbol – symbol nadziei na nowe życie – odrodzenie.

Akcja „Pola Nadziei” w Jarosławiu odbywa się w dniach 21-22 kwietnia br., czyli w sobotę jest przed wszystkimi sklepami, marketami i na jarosławskich ulicach w godz. 8.00-20.00, a w niedzielę przed wszystkimi kościołami w godz. 8.00-20.00.

Zaangażowani w Jarosławskie Pola Nadziei

Zbiórka w Jarosławiu: Szkoła Podstawowa nr 1, SP nr 2, SP nr 4, SP nr 5, SP nr 6, SP nr 7, SP nr 9, SP nr 10, SP nr 11, Lic. Ogólnokształcące Nr 1, Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Lic., Zespół Szkół  Ekonom. i Ogólnokształcących, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, Zespół Szkół Spoż. Chem. i Ogólnokształcących, Zespół Szkół Techn. i Ogólnokształcących, Zespół Szkół Innowacyjnych, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych, Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna, Stow. Przyjaciół Jarosławskiego Hospicjum.

Zbiórka poza Jarosławiem: SP Wólka Pełkińska, SP Pawłosiów, SP Chotyniec, SP Korczowa, SP Duńkowice, SP Mołodycz, SP Wietlin, SP Łazy koło Radymna, SP Ostrów, SP Skołoszów, Gimnazjum Boratyn, Zespół Szkół Cieszacin, Zespół Szkół Laszki, ZSOZiR Radymno, Tywonia, Szówsko-Krzyżówka, Surochów, Radawa, Piwoda, Wiązownica, Rudołowice, Roźwienica, Bystrowice, Makowisko.

Ogółem wolontariuszy jest 1057 osób. Wydano do kwesty 206 skarbonek.

Fotorelacja – sobota 21 kwietnia

 

Fotorelacja – niedziela 22 kwietnia

21 kwietnia 2018|