Pielgrzymka młodzieży do Archikatedry Przemyskiej

W niedzielę, 14 października 2018 r., tradycyjnie już z racji Dnia Papieskiego, młodzi z Archidiecezji Przemyskiej pielgrzymowali do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu, aby poprzez wspólną radość i modlitwę oficjalnie rozpocząć nowy rok formacyjny 2018/2019. W tym wydarzeniu wiary wzięła udział 25 osobowa grupa z naszej parafii.

Tegoroczna pielgrzymka młodzieży do Archikatedry rozpoczęła się zawiązaniem wspólnoty w auli Instytutu Teologicznego Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, podczas którego młodzi z różnych wspólnot działających na terenie Archidiecezji Przemyskiej, dzielili się świadectwem swojej wiary oraz doświadczenia wspólnoty.

Po zakończonym spotkaniu w auli seminaryjnej młodzi wyruszyli w procesji na Mszę Świętą do Bazyliki Archikatedralnej, która stała się centrum pielgrzymki. Uroczystej Eucharystii przewodniczył Metropolita Przemyski abp Adam Szal. W wygłoszonej homilii podkreślił, że ojcostwo duchowe, do którego zachęca XVIII Dzień Papieski pomaga pokonać człowiekowi egoizm i skupienie na sobie, by być dla drugich.

Bardzo ważnym punktem podczas Mszy Świętej było zapalenie paschału i przekazanie jego światła młodym, jako znaku radości i obecności Boga wśród nas. Znak ten przyjęli przedstawiciele wspólnot młodzieżowych z poszczególnych dekanatów Archidiecezji Przemyskiej.

14 października 2018|