Brzyska i Jadam wracają z Węgier z podniesioną głową

Zawodnicy PKS Kolping-Jarosław: Anna Brzyska i Dawid Jadam miniony weekend spędzili na Węgrzech, gdzie reprezentowali nasz kraj w prestiżowych turniejach. Brzyska zagrała w Hungarian Junior & Cadet Open w Szombathely, a Jadam w Olimpic Games w Budapeszcie.

Dla Brzyskiej był to już kolejny występ w biało-czerwonych barwach. Nasza pingpongistka najpierw wystąpiła w rywalizacji drużynowej, gdzie wspólnie z Iloną Sztwietnią (Bronowianka Kraków) zameldowała się w najlepszej „ósemce” turnieju! Dopiero w 1/4 finału uległy świetnie dysponowanym Japonkom. W turnieju gry podwójnej Brzyska dotarła do 1/16 finału (wystąpiła w parze z Katsiaryną Ablam). W tej fazie polsko-białoruski duet uległ Chinkom: Chen Yi/Li Yuqi 0:3. Azjatki dotarły aż do finału zawodów.

– Chinki „grały kosmos”. Cieszy, że nasz debel zdobył aż 16 małych punktów. Brawo za walkę dla dziewczyn – powiedział Krzysztof Brzyski, który obserwował zmagania córki w Szombathely.

W grze pojedynczej Brzyska znalazła się w 1/32 finału. Na tym etapie uległa Cheng Pu-Syuan 1:3.

W stolicy Węgier grał z kolei Dawid Jadam. Dla Jarosławianina był to debiut w polskiej kadrze. Razem z kolegami wystąpił w Turnieju Nadziei Olimpijskich. W turnieju drużynowym biało-czerwoni triumfowali! Najpierw odprawili Słowaków 3:0, Czechów 3:2  oraz gospodarzy 3:0, a Jadam wygrał swoje pojedynki 3:1, 3:1 oraz 3:0.

W rywalizacji indywidualnej Jadam wygrał turniej pocieszenia zajmując ostatecznie 5. miejsce.

11 listopada 2018|