Sukcesy naszej młodzieży

Miniony tydzień był niezwykle intensywny dla naszych młodych pingpongistów PKS Kolping-Jarosław. Dawid Jadam przebywał w gdańskim Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego na zgrupowaniu reprezentacji Polski młodzików, a reszta młodych zawodników, na czele z Szymonem Flaumenhaftem i Anną Brzyską udanie reprezentowała klub podczas Grand Prix Podkarpacia.

 Najlepsi polscy młodzicy trenowali w Centrum Szkolenia PZTS w Gdańsku. W elitarnym gronie znalazł się nasz pingpongista – Dawid Jadam.

– Cieszę się, że miałem możliwość z bliska oglądać grę starszych kolegów i trenować pod okiem trenera Szafranka. Muszę przyznać, że treningi były bardzo wyczerpujące. Cały Ośrodek im. Andrzeja Grubby bardzo mi się podobał, myślę że dużo się nauczyłem i będę czas spędzony w Gdańsku bardzo miłe wspominał. Mam nadzieję że jeszcze nie raz wezmę udział w takim zgrupowaniu, bo dodają mi pewności siebie i podnoszą moje umiejętności – zdradził Dawid Jadam.

Dawidowi podczas zgrupowania biało-czerwonych towarzyszył tata. Pan Ryszard był pod wrażeniem miejsca oraz umiejętności trenerów.

Miałem okazję i przyjemność śledzić na żywo konsultacje kadry. Przede wszystkim ważne jest to, że oprócz urozmaiconych treningów młodzież miała okazję sparować ze starszymi zawodnikami oraz podpatrywać Natalię Partykę czy Patryka Chojnowskiego. Zarówno treningi ogólnorozwojowe jak i te przy stole stały na wysokim poziomie – podkreślił tata Dawida Jadama, Ryszard.

O jarosławskiej młodzieży było głośno nie tylko nad Bałtykiem. Młodzi adepci tenisa stołowego świetnie wypadli podczas turniejów. Grand Prix Podkarpacia młodzików w Nowej Sarzynie wygrał Szymon Flaumenhaft. Natalia Maciałek była 7, Alan Zieliński 13, a Fabian Kocaj i Kacper Kocaj doszli kolejno do drugiej i trzeciej rundy turnieju pocieszenia.

Z kolej w Stalowej Woli odbyło się Grand Prix Podkarpacia Juniorów. Wśród dziewcząt triumfowała Anna Brzyska. Wśród chłopców najlepiej wypadł Dawid Jadam, który zajął 3 miejsce (w meczu o brąz wygrał z klubowym kolegą Antonim Rejterowskim 3:2). Szymon Brud był szósty, a Patryk Kubicki 18.

6 lutego 2019|