Czernik Mistrzem, Chodorski i Dziukiewicz ze srebrem

Mateusz Czernik został Mistrzem Podkarpacia w grze pojedynczej, a Piotr Chodorski srebrnym medalistą. Ponadto „Chodor” sięgnął po wicemistrzostwo  w grze podwójnej w duecie z Kamilem Dziukiewiczem.

Czernik stworzył wspaniałe widowisko w finale, w którym zmierzył się z Chodorskim. Bój pingpongistów Kolpinga trwał aż pięć setów. Ostatecznie górą był ten pierwszy, który wygrał 3:2 (5, -9, 7, -8, 8).

 – Kluczem do zwycięstwa na pewno była moja dobra dyspozycja. Warto dodać, że nie byłem faworytem, bo Piotr to zawodnik który gra w LOTTO Superlidze . Jednak udało mi się wygrać po bardzo widowiskowej i zaciętej partii. Poza tym grałem bez żadnej presji i to mogło również mieć znaczenie – powiedział Czernik.

W grze podwójnej Mistrzostw Podkarpacia srebrne medale dla duetu: Kamil Dziukiewicz – Piotr Chodorski. W finale zawodnicy Kolpinga musieli uznać wyższość pary Michał Olbrycht/Szymon Sporek 1:3 (11, -1, 6, 5).

– Fajny występ zawodników Kolpinga. Szczególnie mógł się podobać finał singla. Mateusz Czernik i Piotr Chodorski zagrali świetne spotkanie. Wracamy z Brzostka z jednym złotem i dwoma srebrami. To był dobry turniej w naszym wykonaniu – podsumował menedżer jarosławian, Kamil Dziukiewicz.

10 lutego 2019|