3 Grand Prix Polski Kadetów

Anna Brzyska zakończyła 3 Grand Prix Polski Kadetów w tenisie stołowym na 3 miejscu. Blisko czołowej dziesiątki był Dawid Jadam, a Szymon Brud zakończył zawody w trzeciej dziesiątce.

Brzyska świetnie rozpoczęła zawody w Białymstoku. Świetne widowisko stworzyła zwłaszcza w ćwierćfinale, w którym pokonała Wiktorię Wrzosek 4:3. W półfinale musiała uznać wyższość Zuzanny Wielgos 1:4 i tym samym zakończyła turniej na 3 miejscu.

Blisko najlepszej dziesiątki zawody zakończył Dawid Jadam. Młody pingpongista Kolpinga może mówić o pechowym losowaniu, bo już w 1/8 finały trafił na Mateusza Zalewskiego. Jarosławianin uległ zielonogórzaninowi 1:4, a w pojedynku o 11 miejsce pewnie pokonał Jana Należytego 3:0.

Na 33 pozycji Grand Prix Polski kadetów ukończył Szymon Brud, który w ostatniej grze wyeliminował Szymona Zguczyńskiego 3:0.

– Jestem bardzo zadowolony ze swoich zawodników. Ania na podium, pierwszy rok w gronie kadetek, a  Dawid i Szymon to przecież jeszcze młodzicy, więc w Białymstoku rywalizowali de facto ze starszymi od siebie rywalami. Zbieramy cenne doświadczenie i wracamy do domów z podniesionymi głowami – podsumował trener Mateusz Czernik.