Mistrzostwa Polski Młodzików

To był koncertowy występ tenisistów stołowych PKS Kolping-Jarosław podczas Mistrzostw Polski Młodzików. Jarosławianie przywieźli z Brzegu Dolnego aż cztery medale w tym dwa złote!

Hala imienia Andrzeja Grubby w Brzegu Dolnym okazała się szczęśliwa. Nasi pingpongiści już na początku Mistrzostw Polski rozbudzili nadzieje. Podopieczni trenera Mateusza Czernika w kapitalnym stylu sięgnęli po złote medale w rywalizacji drużynowej gładko pokonując w finale Warmię Lidzbark Warmiński 3:0.

W prestiżowym turnieju singlowym czarno-pomarańczowi dołożyli jeszcze dwa krążki. Dawid Jadam został wicemistrzem kraju, a Szymon Brud brązowym medalistą. Co ciekawe obaj wpadli na siebie w półfinale tworząc fascynujące widowisko. Górą był jednak Jadam, który wygrał w pięciu partiach.

– Ogromne gratulacje i ukłony w stronę moich chłopaków. Pokazali, że ciężka praca na treningach się opłaca. Jestem z nich bardzo dumny i ogromnie się cieszę, że mogę z nimi pracować. Kolping będzie miał z nich jeszcze dużo pożytku – nie ukrywał zadowolenia trener Mateusz Czernik.

Jakby tego było mało, to Dawid Jadam dołożył jeszcze złoty medal w turnieju gry podwójnej, gdzie razem z Marcelem Błaszczykiem (Dwójka Rawa Mazowiecka) byli bezkonkurencyjni.

 – Duma mnie rozpiera. Po raz kolejny potwierdziło się, że Jarosław to kuźnia pingpongowych talentów. Kierunek, który obraliśmy w Kolpingu czyli kompleksowe szkolenie zdaje egzamin. Mamy najlepszych młodzików w kraju, a powoli rodzą się kolejne talenty. Z taką młodzieżą jaką mamy w klubie jestem spokojny o przyszłość polskiego tenisa stołowego – cieszy się menedżer czarno-pomarańczowych, Kamil Dziukiewicz.

Podsumowując, młodzi jarosławscy tenisiści stołowi wywalczyli podczas Mistrzostw Polski Młodzików cztery medale. Złoto w rywalizacji drużynowej i grze podwójnej oraz srebro i brąz w turnieju singla. Gratulujemy!

 

14 kwietnia 2019|