Podsumowanie sezonu

Miasto Jarosław i województwo podkarpackie to silny punkt na polskiej mapie tenisa stołowego. Stworzony system polegający na kooperacji Parafialnego Klubu Sportowego Kolping i Szkoły Mistrzostwa Sportowego sprawdza się idealnie, o czym świadczy liczba medali wywalczonych przez naszych zawodników na arenie krajowej i zagranicznej.

Wiodącymi postaciami w klubie są reprezentanci Polski. Anna Brzyska to w tej chwili 20 „rakieta” na świecie. Triumfatorka prestiżowego Andro Kids Open w Dusseldorfie w singlu oraz w deblu, dwukrotna Mistrzyni Polski Żaczek w grze pojedynczej (Kraków, 2017 r.  Międzyzdroje 2016 r.) i grze podwójnej (z Zuzanną Wielgos, Międzyzdroje 2016 r.) oraz mistrzyni kraju młodziczek w grze podwójnej i wicemistrzyni w singlu (Zielona Góra  2018). Razem z reprezentacją Polski wywalczyła brąz w rywalizacji drużynowej prestiżowego ITTF Slovak Cadet Open oraz 7. miejsce Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w Cluj-Napoca. To także brązowa medalistka mistrzostw Polski w singlu oraz srebrna w deblu i mikście. Wygrała dwa turniej Grand Prix młodziczek i dwukrotnie zajęła 2. miejsce, a wśród kadetek trzy razy zajmowała trzecie miejsce.

Dawid Jadam wywalczył złoto i brąz prestiżowego Andro Kids Open, wicemistrzostwo Polski żaków w grze pojedynczej i złoto w deblu (Kraśnik 2018 r.) oraz złoto w kategorii młodzik w grze podwójnej, złoto drużynowo i srebro indywidualnie. Trzykrotnie zajmował 3. miejsce
w Grand Prix Żaków.

Szymon Brud sięgał po mistrzostwo Polski młodzików w drużynie oraz brąz w singlu.

W turniejach szkolnych podopieczni wywalczyli: złoty medal w turnieju ogólnopolskim Memoriał A. Grubby 2017, srebrny medal w turnieju ogólnopolskim Memoriał A. Grubby 2018, srebrny medal w turnieju Igrzysk Dzieci 2018 r. (Rawa Mazowiecka) oraz złoty medal w Ogólnopolskim finale drużynowego turnieju uczniowskiego 2018 r. (Łaziska Górne).

Ścisła współpraca klubu i szkoły to gwarant sukcesów i silny fundament szkolenia w Jarosławiu i okolicach. Na szczycie organizacji znajduje się drużyna występująca w LOTTO Superlidze. Drużynowy Mistrz Polski, pięciokrotny brązowy medalista najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju oraz dwukrotny zdobywca Pucharu Polski. Oprócz superligowego zespołu, klub posiada drużynę w 1. Lidze, gdzie zadebiutował w tym sezonie Dawid Jadam oraz 3. lidze, gdzie w warunkach meczowych swoje umiejętności sprawdzają najmłodsi zawodnicy – to także sprawdzony element szkolenia, ponieważ żaden trening nie zastąpi meczu o stawkę.

Podopieczni klubu to także uznana marka i multimedaliści we wszystkich kategoriach wiekowych w zawodach indywidualnych organizowanych przez Podkarpacki Związek Tenisa Stołowego.

Ponadto, jarosławski klub to uznany organizator imprez i turniejów. Wystarczy wspomnieć spotkanie eliminacyjne Drużynowych Mistrzostw Europy: Polska – Chorwacja, które zebrało znakomite recenzje wśród gości z Polski i zagranicy.

Warto dodać, że PKS Kolping dysponuje odpowiednim sprzętem i obiektami, do dużych przedsięwzięć. To przede wszystkim dwie hale sportowe: treningowa, w której znajduje się osiem stołów z atestem ITTF marki Tibhar oraz duża (16 stołów).

Młodzi zawodnicy są pod opieką sztabu szkoleniowego (trenerzy I i II klasy) oraz instruktorów i fizjoterapeutów. To sprawdzony model szkolenia i rozwoju, który zagwarantuje w przyszłości wiele medali na arenie ogólnopolskiej naszych podopiecznych.

 

Zakończenie sezonu dla najmłodszych…

Tenisiści stołowi jarosławskiego Kolpinga mocnym akcentem zakończyli starty indywidualne w tym sezonie. Brązowy medal podczas mistrzostw Polski żaków w grze podwójnej wywalczył Szymon Flaumenhaft. Najcenniejsze krążki zdobyli także Dawid Jadam i Szymon Brud, którzy zdeklasowali rywali podczas Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego.

W Krakowie rywalizowały najzdolniejsze żaczki i żacy. Wśród nich znalazło się trio z PKS Kolping-Jarosław: Szymon Flaumenhaft, Natalia Maciałek oraz Alan Zieliński. Ten pierwszy zakończył turniej gry podwójnej mistrzostw Polski z brązowym medalem.

– Przyjemnie kończymy starty naszych zawodników w tym sezonie. Każdy medal i każdy puchar to nagroda dla zawodnika za ciężką pracę podczas treningów oraz dla trenerów, którzy szkolą naszą młodzież. Gratuluję Szymonowi tego medalu i oby tak dalej – powiedział menedżer Kolpinga, Kamil Dziukiewicz.

Flaumenhaft i Maciałek dotarli w singlu do 1/8 finału, a Zieliński zajął 49. miejsce. W deblu Maciałek (wspólnie z Julią Borowską) zajęła 5. pozycję, a Zieliński – 17 (razem z Aleksandrem Pilchem).

16 czerwca 2019|