Jadą podbić Europę

Młodzi tenisiści stołowi PKS Kolping-Jarosław nie mają wakacji. Właśnie rozpoczynają bezpośrednie przygotowania do Mistrzostw Europy kadetów, które w tym roku odbędą się w czeskiej Ostravie.

Anna Brzyska i Dawid Jadam. Ta dwójka powalczy o najwyższe cele w Czechach. Pierwsza to aktualnie 25 kadetka w rankingu światowym U15 oraz 10 „rakieta” w Europie. Z kolei dla Jadama będzie to debiut podczas tak elitarnej imprezy z orzełkiem na piersi.

Zanim jednak nasi zawodnicy reprezentować będą biało-czerwone barwy podczas mistrzostw, czeka ich zgrupowanie przed turniejem. Ostatnie treningi przed czempionatem Starego Kontynentu mają miejsce w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego w Gdańsku.

– Mamy zaplanowane 3 sesje treningowe każdego dnia. Wierzę, w naszych wychowanków. Dawid to jeden z najmłodszych zawodników tych mistrzostw. Będzie to dla niego pierwszy tak ważny turniej. Z kolei Ania ma za sobą większe doświadczenie w turniejach międzynarodowych – analizuje trener grup młodzieżowych Kolpinga oraz trener kadry narodowej kadetek, Mateusz Czernik.

Obóz w Gdańsku potrwa do piątku, 5 lipca. Dwa dni później rozpoczną się Mistrzostwa Europy kadetów w Ostrawie, które potrwają do 16 lipca.

24 czerwca 2019|