Sukcesy naszej młodzieży

Aż trzy medale w miniony weekend wywalczyli młodzi zawodnicy jarosławskiego Kolpinga! W słoweńskim Otocec po dwa krążki w prestiżowym Slovenia Cadet Open sięgnęła Anna Brzyska, a w Wałbrzychu triumfował Dawid Jadam, który wygrał 1. Grand Prix Polski Młodzików.

Brzyska zaliczyła niezwykle udany turniej. Wspólnie z Zuzanną Pawelec (Sygnał Lublin) sięgnęła po brązowy medal w turnieju gry podwójnej pokonując w ćwierćfinale duet z Korei Południowej Choi Yeseo/Park Solbin 3:1. W spotkaniu o finał Polki uległy Liu Zi-Fei i Yeh Yi-Tian z Tajwanu 0:3. Dodajmy, że biało-czerwone jako jedyna para z Europy dotarła do strefy medalowej!

Turniej singlowy kadetek w wykonaniu pingpongistki jarosławskiego Kolpinga również wypadł świetnie. Brzyska dotarła aż do finału, w którym podejmowała Włoszkę Nicole Arlię. Rywalka Polki w meczu o złoto nie miała nic do powiedzenia. Nasza zawodniczka pewnie wygrała 3:0 i przypieczętowała swoją znakomitą dyspozycję w Otocec.

– Świetny wynik Ani, która po raz kolejny pokazała, że jest najlepszą Polką w Europie w swojej grupie wiekowej. Myślę, że bardzo potrzebowała tych medali, bo to z pewnością pozwoli jej jeszcze bardziej uwierzyć w siebie i swoje umiejętności. Kawał dobrej roboty, gratulacje dla niej! – powiedział nam menedżer klubu, Kamil Dziukiewicz.

W Polsce czarno-pomarańczowi także sięgali po triumfy. Dawid Jadam wygrał 1. Grand Prix Polski Młodzików w Wałbrzychu. W finale pokonał „odwiecznego rywala” Marcela Błaszczyka 3:0, a w półfinale wyeliminował rewelację turnieju Krzysztofa Żurawskiego 3:1. Na 17 miejscu zawody ukończył Szymon Flaumenhaft, 41 była Natalia Maciałek, a Alan Zieliński zakończył swoją przygodę z turniejem w eliminacjach.

6 października 2019|