Mamy medalistów Mistrzostw Świata!

Z dwoma medalami Mistrzostwa Świata Kadetów zakończyli pingpongiści PKS Kolping Jarosław! Anna Brzyska i Dawid Jadam we Władysławowie osiągnęli swój największy sukces w karierze.

 Anna Brzyska stanęła na najniższym stopniu w turnieju gry podwójnej. Razem z Zuzanną Wielgos zaznała goryczy porażki dopiero w półfinale. W meczu o finał  Polki uległy późniejszym mistrzyniom z Azji: Japonce Kaho Akae i Koreance z Południa Lee Yeonhui 0:3.

– Bardzo się cieszę, że w moim pierwszym starcie w Mistrzostwach Świata w Cetniewie mogłam reprezentować swój kraj i zdobyłam brązowy medal. Jest to dotychczas mój największy sukces z którego bardzo się cieszę. Uważam, że w chwili obecnej gra w deblu z Zuzią jest dla mnie dobra. To nie pierwszy nasz wspólny występ w grze podwójnej.  Zresztą razem zdobyliśmy już kilka medali w grze deblowej. Między innymi złoty medal Mistrzostw Polski w kategorii młodzików, srebrny medal w kategorii kadetów – powiedziała Brzyska

W turnieju gry mieszanej Mistrzostw Świata Kadetów po brązowy medal sięgnął z kolei Dawid Jadam. Zawodnik Kolpinga wystąpił w mikście z reprezentantką Tunezji – Maram Zoghlami. Polsko-tunezyjska para była bez wątpienia rewelacją turnieju, która zatrzymała się dopiero w ½ finału przez Mateusza Zalewskiego i Hanę Arapović (Chorwacja) 0:2.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się osiągnąć taki wielki sukces. Szczerze mówiąc nikt na mnie nie liczył, dlatego tym bardziej jestem zadowolony, że udało mi się wraz z moją partnerka udowodnić, że coś jednak znaczę. Z Maram Zoghlami grało mi się naprawdę bardzo dobrze. Chociaż przyznam, że bariera językowa była nie do przejścia (śmiech). Na szczęście porozumiewaliśmy się dzięki trenerowi.  Mimo wszystko, stworzyliśmy bardzo zgrany duet, który zdobył medal na Mistrzostwach Świata – powiedział Dawid Jadam.

Zarówno Brzyska jak i Jadam wystąpili także w turnieju drużynowym, gdzie zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli 4 miejsce.

Teraz przed Anną Brzyską kolejne zawody rangi międzynarodowej. 6 listopada rozpocznie ITTF Hungarian Cadet Open w Szombathely na Węgrzech. Elitarny turniej potrwa do 10 listopada.

31 października 2019|