Brąz Anny Brzyskiej w 3 Grand Prix Polski kadetek w Jarosławiu

Reprezentantka PKS Kolping-Jarosław Anna Brzyska wywalczyła brązowy medal podczas 3 Grand Prix Polski kadetek i kadetów. Turniej przez trzy dni rozgrywany był w hali MOSiR w Jarosławiu.

Brzyska, która zajmuje pierwsze miejsce w rankingu europejskim do lat 15, przed własną publicznością zaprezentowała się z dobrej strony i przegrała tylko jeden pojedynek. W półfinale zawodniczka PKS Kolping-Jarosław uległa późniejszej triumfatorce całych zawodów – Zuzannie Wielgos 0:3.

Dobre występy w hali MOSiR w Jarosławiu zanotowali także dwaj inni zawodnicy PKS Kolping-Jarosław. W gronie kadetów Dawid Jadam dotarł do ćwierćfinału (porażka z późniejszym triumfatorem Mateuszem Zalewskim 1:3), a Szymon Brud odpadł w 1/8 finału po porażce z Dawidem Michną 2:3. Ostatecznie Jadam został sklasyfikowany na miejscach 5-8, a Brud uplasował się na pozycjach 9-12.

Za nim jednak poznaliśmy najlepszych zawodników jarosławskiego turnieju, odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia prowadzona przez Kamila Dziukiewicza (wiceprezesa PZTS), w której uczestniczyli: odznaczony złotą odznaką Polskiego Związku Tenisa Stołowego Tadeusz Chrzan (Poseł na Sejm RP), ks. prałat Andrzej Surowiec (kapelan PZTS), Dariusz Tracz (zastępca Burmistrza Miasta Jarosławia), Grzegorz Kielar (prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego), Leszek Kucharski (jeden z najwybitniejszych tenisistów stołowych w dziejach polskiego tenisa stołowego), Krzysztof Cebulak (członek Zarządu Powiatu Jarosławskiego) i Agnieszka Mroczka (skarbnik Powiatu Jarosławskiego).

Podczas 3 Grand Prix Polski kadetów i kadetek ks. prałat Andrzej Surowiec otrzymał diamentowe podziękowania od prezesa Podkarpackiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego Grzegorza Kielara za poświęcenie oraz nieocenione zaangażowanie w rozwój i promocję sportu na terenie miasta, powiatu i Polski.

W 3 Grand Prix Polski do lat 15 wzięło udział ponad 250 zawodniczek i zawodników z całego kraju.