KOMUNIKAT

Wobec trwającej epidemii Abp Adam Szal przedłuża do odwołania dyspensę od obowiązku niedzielnej i świąte­cznej Mszy Świętej.

W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób. Mając na uwadze zdrowie i życie naszych parafian, proszę o uwzględnienie tego faktu w kontekście nadchodzących celebracji, w tym liturgii Wielkiego Tygodnia. Dotyczy to każdej Mszy św. zarówno w dni powszednie jak i świąteczne. Proponujemy aby w Mszy Św. w kościele uczestniczyły tylko te osoby, które zamówiły intencję Mszy św. – maksimum po 2 osoby do jednej intencji. W Mszach św. obrzędowych (tj. pogrzeby i chrzty) oraz Adoracjach Najświętszego Sakramentu również może uczestniczyć tylko do 5 osób.

Uwaga! W niedziele 29 marca oraz 5, 12 i 13 kwietnia będą tylko po 3 Msze św. w godz. 8.00, 11.00 i 16.00. Intencje z odwołanych Mszy św. będą o godz. 11.00.

Jednocześnie kolejny raz zachęcamy wszystkich wiernych do łączenia się w modlitwie ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu. Z naszego kościoła transmitowane są następujące Msze św. i nabożeństwa w telewizji internetowej TV ANGEL:

1. W niedziele:

– Msza św. o godz. 11.00

– Gorzkie Żale z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.00

2. W dni powszednie:

– Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.40

– W środę Koronka z Nowenną do Matki Bożej o godz. 17.30

– Msza św. z homilią o godz. 18.00

– W piątki Droga Krzyżowa o godz. 17.00

3. W pierwszy czwartek – Godzina Święta o godz. 17.00

4. Obrzędy Wielkiego Tygodnia:

– Wielki Czwartek o godz. 18.00

– Wielki Piątek o godz. 17.30

– Wielka Sobota o godz. 19.00

Ufamy, że dzięki modlitwie oraz wysiłkom nas wszystkich, jak najszybciej będziemy mogli cieszyć się na nowo wspólną celebracją w naszych kościołach.

Ponadto przypominamy, że spowiedź w kościele jest przed każdą Mszą św. Po domach księża będą chodzić z sakramentami tylko na zawołanie do ciężkich stanów.

Ze względu na zagrożenie epidemiczne zostało odwołane bierzmowanie, Marsz Światła, uroczystości katyńskie i poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę. Co do terminu I Komunii Świętej to decyzję ogłosimy po świętach.

Wielkanocne baranki i paschaliki rozprowadzane przez Caritas można nabyć w zakrystii. Prasa również jest w zakrystii.

Duszpasterze

26 marca 2020|