Złote medale i Puchar dla Kolping Frac Jarosław za Mistrzostwo Polski

1 lipca w restauracji ADM odbyło się niezwykle ważne wydarzenie – wręczenie złotych medali Parafialnemu Klubowi Sportowemu PKS Kolping Jarosław za zdobycie tytułu Drużynowego Mistrza Polski w tenisie stołowym w ramach rozgrywek LOTTO Superligi Mężczyzn w sezonie 2019/2020.

Tenisiści stołowi Kolping Frac Jarosław po raz drugi w swojej historii wygrali rywalizację w LOTTO Superlidze, gromadząc po 20 kolejkach na koncie 52 punkty. W całych rozgrywkach jarosławianie wygrali 17 spotkań i doznali tylko 3 porażek. Dla drużyny menadżera Kamila Dziukiewicza, który podczas wczorajszej uroczystości prezentował osiągnięcia swoich podopiecznych – Kou Lei, Han Qiyao, Cheng Jingqi, Daniela Góraka to kolejny fantastyczny czas rozgrywek.

Podczas uroczystego spotkania z udziałem zawodników, trenerów, ich rodzin i przyjaciół, przedstawicieli innych klubów sportowych oraz władz samorządowych różnych szczebli, przypomniano historię powstania klubu, jego rozwoju i działalność sięgającą przeszło 20 lat wstecz. Wspominał o niej przede wszystkim prezes i założyciel klubu ks. prałat Andrzej Surowiec, podkreślając ogromny wkład i wysiłek wielu ludzi dobrej woli, sponsorów, władz samorządowych w rozwój klubu. Wspomniał również o zmianach organizacyjnych, które właśnie zostały wcielone w życie sportowe klubu.

Od nowego sezonu klub PKS Kolping-Jarosław rezygnuje z wystawienia drużyny w Superlidze Tenisa Stołowego, natomiast skupi się na szkoleniu dzieci i młodzieży.

W uroczystości również udział wzięli: Tadeusz Chrzan, poseł na Sejm RP, Piotr Pilch, wicemarszałek województwa podkarpackiego, Stanisław Kłopot, starosta jarosławski, Mariusz Trojak, wicestarosta jarosławski, Marian Fedor, przewodniczący Rady Powiatu Jarosławskiego wraz z radnymi, Grzegorz Kielar, prezes Podkarpackiego Związku Tenisa Stołowego i skarbnik Polskiego Związku Tenisa Stołowego oraz ks. prałat Andrzej Surowiec, kapelan Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

1 lipca 2020|