Reprezentacyjne zgrupowania naszych zawodników

Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu i zawodnicy klubu PKS Kolping-Jarosław: Anna Brzyska, Dawid Jadam i Szymon Brud w wakacje przygotowują się do nowego sezonu. W tenisie stołowym nie ma dużo czasu na odpoczynek. W wakacje najlepsi młodzi zawodnicy w naszym kraju ciężko pracują, aby zdobywać medale w sezonie.

Mimo, że okres wakacyjny to czas na zbudowanie wysokiej formy, to już na bardzo dobrym poziomie gra Dawid Jadam. Zawodnik „Kolpinga” świetnie prezentował się podczas zgrupowania reprezentacji Polski juniorów w Ostródzie, gdzie był jednym z najmłodszych uczestników. Podczas obozu na Warmii i Mazurach odbyły się dwa turnieje kontrolne, podczas których Jadam dwukrotnie zajął bardzo wysokie czwarte miejsce.

Natomiast na zgrupowaniu reprezentacji Polski kadetek i kadetów przebywali ostatnio: liderka europejskiej listy do lat 15 – Anna Brzyska, Dawid Jadam i Szymon Brud. –Zgrupowanie odbywało się w Gdańsku. Po kilku dniach odpoczynku w domu zawodników czeka powrót do jednego z największego ośrodków tenisa stołowego w Gdańsku.

Pandemia koronawirusa, która od początku roku paraliżuje świat, mocno skomplikowała terminarz zawodów tenisa stołowego. Od września rozgrywane będą zaległe turnieje mistrzowskie, które zostały przełożone z pierwszej połowy roku. Anna i Szymon we wrześniu wystąpią w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Kraśniku, a Dawida czekają Mistrzostwa Polski młodzików w Krośnie. Póki co, nie wiadomo jak będzie wyglądała sytuacja z turniejami międzynarodowymi.

13 sierpnia 2020|