Zmiany u Kolpinga

Zawodnicy Parafialnego Klubu Sportowego Kolping-Jarosław swoje wakacje przeżyli pracowicie. Chociaż nie mieli takiego obowiązku przychodzili do Sali sportowej na treningi, uczestniczyli w kilku obozach sportowych i zgrupowaniach kadry Polski na różnych szczeblach.

Teraz już będą uczestniczyli w systematycznych treningach w klubowej sali a po wznowieniu rozgrywek II ligi, będą kibicować rywalizacji naszych najlepszych wychowanków czyli Dawida Jadama i Szymona Bruda. W razie potrzeby ci zawodnicy mogą też być wypożyczeni do Superligi. Natomiast nasza najlepsza zawodniczka Ania Brzyska została wypożyczona do Zamościa i tam gra w I lidze kobiet. Od września też wznawiamy nabór do Klubu dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej.

Pozostali młodzi zawodnicy pod okiem trzech trenerów: Mateusza Czernika, Konrada Zielińskiego i Łukasza Adamskiego będą podwyższać swoje umiejętności dumnie nosząc klubowe koszulki. Kolping-Jarosław to w świecie tenisa stołowego bardzo znana marka, która jest właścicielem m.in. dwóch tytułów Drużynowego Mistrza Polski, dwóch tytułów zdobywcy Pucharu Polski i kilku tytułów brązowego medalisty. Oczywiście te tytuły zdobyła drużyna „Kolping Frac Jarosław” w Superlidze Tenisa Stołowego i są one dumą miasta Jarosławia.

W nowym sezonie 2020/2021 od września br. PKS Kolping-Jarosław chce się zająć szkoleniem tylko własnych zawodników ściśle współpracując ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu.

Natomiast Zarząd Klubu Kolping-Jarosław ze względów finansowych podjął decyzję o rezygnacji z rozgrywek w Superlidze Tenisa Stołowego z drużyną „Kolping Frac Jarosław” i zgodnie z przepisami PZTS przekazał wraz z dwoma czołowymi zawodnikami prawa do tych rozgrywek drużynie w nowym klubie sportowym, który powstał w Jarosławiu. Ten nowy klub nosi nazwę „Łączy nas sport”, a drużyna zgłoszona do rozgrywek w Superlidze nazywa się „Sokołów S.A. Jarosław” – nazwa związana jest z tytularnym sponsorem. Nowy klub założył bardzo zasłużony trener i menadżer Kamil Dziukiewicz, który był głównym autorem dotychczasowych sukcesów tenisa stołowego w Jarosławiu. Mistrzowskie tytuły zgodnie z prawem pozostają przy macierzystym klubie Kolping-Jarosław w którym Kamil Dziukiewicz nadal pozostaje członkiem zarządu, natomiast od 15 września niestrudzony menadżer będzie w Superlidze zbierał tytuły już dla nowego klubu.

Najważniejszy w tym wszystkim jest fakt, że wszystkie zmiany w jarosławskim tenisie stołowym dokonują się w dobrej atmosferze przy pełnej współpracy i akceptacji wszystkich zainteresowanych osób, w tym kapelana PZTS ks. prałata Andrzeja Surowca.

28 sierpnia 2020|