15-letnia Anna Brzyska druga w 1 Grand Prix Polski Seniorek!

Kapitalny występ podczas 1 Grand Prix Polski seniorek zanotowała Anna Brzyska. Nasza zawodniczka w swoim debiutanckim starcie w gronie seniorek zajęła drugie miejsce w rywalizacji ze znacznie bardziej doświadczonymi rywalkami w Nowym Dworze Mazowieckim.

Prawdziwy popis swoich umiejętności nasza zawodniczka dała w fazie pucharowej. W 1/8 finału Anna Brzyska ograła Aleksandrę Michalak (Warmia Lidzbark Warmiński) 4:3, a w ćwierćfinale pokonała jedną z czołowych tenisistek stołowych w Ekstraklasie – Katarzynę Ślifirczyk (Start Nadarzyn) 4:2. Największą niespodziankę turnieju 15-latka z Jarosławia sprawiła jednak w półfinale, wyrzucając z zawodów najwyżej rozstawioną Paulinę Krzysiek (Start Nadarzyn)! W finałowej grze Anna Brzyska uległa ostatecznie Annie Węgrzyn z wrocławskiego KU AZS UE 1:4, jednak drugie miejsce w tak silnie obsadzonych zawodach to ogromny sukces naszej tenisistki stołowej.

Wynik Anny w Nowym Dworze Mazowieckim nie jest dziełem przypadku. Dobra praca wykonywana w Klubie i ośrodku szkoleniowym w Jarosławiu sprawia, że Anna Brzyska z tygodnia na tydzień staje się coraz lepsza zawodniczką. Drugie miejsce w 1 Grand Prix seniorek to nie tylko sukces samej zawodniczki, ale także trenerów: Mateusza Czernika, Konrada Zielińskiego i Łukasza Adamskiego, którzy dbają o jej rozwój.

22 listopada 2020|