Szymon Brud w ćwierćfinale Grand Prix Polski Kadetów

Pięcioro zawodników PKS Kolping-Jarosław startowało w weekend w Grand Prix Polski kadetów i kadetek w tenisie stołowym. Najlepiej w Krakowie zaprezentował się Szymon Brud, który dotarł do ćwierćfinału i ostatecznie został sklasyfikowany na miejscach 5-8.

Szymon Brud w stolicy Małopolski przegrał tylko jeden mecz. W ćwierćfinale nasz gracz uległ późniejszemu finaliście – Marcelowi Błaszczykowi (Dwójka Rawa Mazowiecka) 2:3. We wcześniejszych spotkaniach Brud wyeliminował m.in. Kacpra Turowskiego (UKS Gryf Gdów) czy Rafała Formelę (MRKS Gdańsk).

W turnieju kadetów podczas pierwszego Grand Prix Polski wystąpili także Dawid Jadam i Szymon Flaumenhaft. Obydwaj tenisiści stołowi zostali sklasyfikowani na miejscach 17-24. W Krakowie zagrali również Natalia Maciałek i Alan Zieliński, ale rywalizację zakończyli podczas piątkowego turnieju eliminacyjnego.

Prostu z zawodów w stolicy Małopolski do odległego Gdańska udał się Dawid Jadam, który po raz kolejny został powołany na zgrupowanie reprezentacji Polski juniorów.

7 marca 2021|