Anna Brzyska dwukrotnie na podium ME juniorek

Znakomicie podczas Mistrzostw Europy juniorek w Varazdinie zaprezentowała się tenisistka stołowa PKS Kolping-Jarosław i uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu – Anna Brzyska. Zawodniczka klubu z powiatu jarosławskiego dwukrotnie w Chorwacji stawała na podium!

Debiutująca w Mistrzostwach Europy U19 Anna Brzyska zanotowała świetny występ. Reprezentantka PKS Kolping-Jarosław w Varazdinie wywalczyła dwa brązowe medale – w grze mieszanej w parze z Samuelem Kulczyckim oraz w grze podwójnej w duecie z Zuzanną Wielogs.

Zawodniczka PKS Kolping-Jarosław z bardzo dobrej strony pokazała się także w dwóch pozostałych konkurencjach – grze pojedynczej i turnieju drużynowym wraz z koleżankami z reprezentacji Polski, docierając do ćwierćfinałów.

Od najbliższego wtorku w Chorwacji o medale Mistrzostw Europy rywalizować będą kadeci. W składzie reprezentacji naszego kraju na turniej w Varazdinie znalazł się inny przedstawiciel PKS Kolping-Jarosław – Szymon Brud, który nie tak dawno wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski kadetów.

Jestem dumny i bardzo szczęśliwy. Ania w Varazdinie pokazała, że jest jedną z najlepszych juniorek na Starym Kontynencie. Medale Mistrzostw Europy zdobyte przez naszą zawodniczkę są potwierdzeniem ciężkiej i świetnej pracy wykonywanej w klubie PKS Kolping-Jarosław. Teraz trzymamy kciuki za Szymona, aby także zaprezentował się z jak najlepszej strony – mówi menadżer Kamil Dziukiewicz.

26 lipca 2021|