90. Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym

Nasza zawodniczka Anna Brzyska z powodzeniem występuje w seniorskiej ekstraklasie – na zasadzie wypożyczenia – w Akademii Zamojskiej, a w jubileuszowych 90. IMP pokazała, że już potrafi rywalizować z najlepszymi w kraju.

W 1 rundzie w derbowym pojedynku, pokonała jedną z najlepszych pingpongistek ostatniego 20-lecia w naszym kraju, dwukrotną mistrzynię Polski Kingę Stefańską (KTS Tarnobrzeg) 4:0. Zrewanżowała się za ligową porażkę 2:3. Anna Brzyska również wygrała z Alicją Łebek (Chrobry Międzyzdroje) 4:2. Bardzo dobry mecz rozegrała w 1/8 finału, przegrywając z czterokrotną z rzędu złotą medalistką MP Natalią Bajor (KU AZS UE Wrocław) 2:4.

Pechowo zakończył się start Ani Brzyskiej w deblu z Zuzanna Wielgos (Politechnika Rzeszów). W meczu o ćwierćfinał przegrały 11:13 w decydującym piątym secie z Aleksandrą Michalak (KTS Tarnobrzeg) i Anną Kubiak (ZKS Zielona Góra).

W mikście Anna Brzyska i Tomasz Tomaszuk (AZS AWFiS Gdańsk) przegrali z Natalią Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) i Szymonem Malickim (AZS AWFiS Gdańsk) 1:3.

27 marca 2022|