Dawid Jadam ze złotym medalem Mistrzostw Polski kadetów

15-letni Dawid Jadam potwierdził, że należy do najlepszych tenisistów stołowych w kategorii kadeta (ur. w 2007 roku i młodsi). Podczas Mistrzostw Polski – Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Białymstoku nasz zawodnik zdobył złoty medal w grze podwójnej, a występował z Marcelem Błaszczykiem z Dwójki Rawy Mazowieckiej.

Dawid Jadam i Marcel Błaszczyk przystąpili do turnieju na Podlasiu w roli obrońców tytułu. Spisali się doskonale, bowiem wygrali wszystkie 5 meczów. W finale rozgromili duet Rafał Formela/Artur Gromek 3:0. Wcześniej pokonali inne pary deblowe: Mateusz Smurzyński/Maciej Sikoń 3:0, Wiktor Ulatowski/Łukasz Sieńko 3:0, w ćwierćfinale Karol Broszkiewicz/Dominik Soliło 3:0 i w półfinale Mateusz Sakowicz/Maksymilian Gwizdoń 3:1.

W turnieju drużynowym ćwierćfinał osiągnęły Kinga Hawro i Natalia Maciałek. PKS Kolping-Jarosław wygrał z Polonią Śmigiel 3:1 i Pełcz Górki Noteckie 3:0, a w meczu o medal przegrał z Bogorią Grodzisk Maz. 1:3. Z kolei Dawid Jadam i Alan Zieliński pokonali Zalew Stepnica 3:0 i przegrali z klubem Gorce Nowy Targ 1:3. W grze mieszanej Dawid Jadam z PKS Kolping-Jarosław i Wiktoria Indeka z MKS Czechowice-Dziedzice wygrali z mikstami Natalia Tkaczyk/Tymoteusz Heinke 3:0, Małgorzata Majchrzak/Oliwier Sokołowski 3:2 i Izabela Perz/Kacper Toton 3:1. W spotkaniu, którego stawką było podium MP, przegrali z Zofią Śliwką i Rafałem Formelą 0:3.

W singlu Dawid Jadam i Kinga Hawro bez straty seta awansowali do 1/8 finału, odnosząc po 2 zwycięstwa. Na tym etapie Dawid Jadam przegrał z Franciszkiem Żygadło 3:4, a Kinga Hawro uległa Zofii Śliwce 1:4. Z kolei Natalia Maciałek wygrała z Oliwią Gąsior 4:1 i przegrała z Weroniką Indeką 2:4 i o lokaty 17-32 pokonała Matyldę Hadryś 3:0.

8 maja 2022|