Mistrzostwa Polski Żaków

W rozpoczętych Mistrzostwach Polski Żaków w Olkuszu świetnie spisuje się nasz zawodnik – Wojciech Flaumenhaft.

Wojtek grając w parze z Miłoszem Grocholski (AZS UE Wrocław) awansował do ćwierćfinału gry deblowej. Para 9-cio letnich zawodników po bardzo zaciętych pojedynkach, pokonali kolejno: Szymona Bieleckiego (Heksa Niedrzwica Duża)/Juliusz Nowak (UKS Spartakus Otyń) 3:2, Olaf Glander/Oliwier Jędrzejewski obaj z ASTS Olimpia-Unia Grudziądz 3:2. W ćwierćfinale niestety przegrali z Hubertem Kwiecińskim (Klub Tenisa Stołowego „Wicher” Lisiec Wielki)/Jakub Turecki (UKS Gryf Gdów) 0:3.

W grze singlowej Wojciech Flaumenhaft odniósł dwa zwycięstwa i poniósł jedną porażkę i zajął 17 lokatę ex aequo z siedmioma innymi zawodnikami. Najpierw Wojtek wygrał z Janem Mirkiem (niestowarzyszony) 3:0, a następnie stoczył bardzo zacięty pojedynek o wejście do najlepszej „16”. Niestety nasz zawodnik przegrał z Karolem Kaczmarczykiem (MKS Skawa Wadowice) 2:3. Grając o miejsca 17-32, w decydującym meczu pokonał Daniela Sadowskiego (UKS LIS Sierakowice) 3:2.

5 czerwca 2022|