1 Grand Prix Juniorów w Krościenku Wyżnym

Młodzi pingpongiści Kolpinga bez kompleksów rozpoczęli indywidualne starty. Podczas 1. Grand Prix Juniorów w Krościenku Wyżnym Anna Brzyska zajęła 3 miejsce, a Dawid Jadam był 4. Dodajmy, że rywalizowali ze starszymi o kilka lat rywalami!

Anna Brzyska była nawet o włos od meczu o złoto. Pingpongistka w ekspresowym tempie przebrnęła przez fazę grupową zajmując 1 miejsce. W półfinale zatrzymała ją dopiero Adrianna Kramek z UKS GIM-TIM 5 Stalowa Wola, która po bardzo emocjonującym spotkaniu wygrała 3:2 (4, -3, 9, -6, 7). W spotkaniu o 3 miejsce pokonała Martynę Motykę z AZS Politechniki Rzeszowskiej Rzeszów 3:1 (3, 7, -8, 5).

Bardzo blisko podium był także Dawid Jadam. Nasz pingpongista dotarł do półfinału, a w nim, po dreszczowcu przegrał z zawodnikiem UKS Krzemień Ustrzyki Dolne – Jakubem Chmielowskim 2:3 (-15, 6, 9, -9, 7). W meczu o brąz, zmęczony już Jadam, musiał uznać wyższość Krystiana Kołodzieja (PUKS Arka Łętownia), z którym przegrał 0:3 (-9, -11, -5).

Oprócz Jadama w rywalizacji chłopców udział wzięli: Szymon Brud oraz Mateusz Nosal. Ten pierwszy zajął miejsca 9-12, a drugi nie przebrnął przez fazę grupową.

8 września 2018|