Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne 16 IX 2018

1. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo z koronką do Miłosierdzia Bożego.

2. Dziś niedziela środków społecznego przekazu, modlimy się za pracowników mediów m.in. za naszą telewizję TV ANGEL.

3. Dzisiejsza niedziela zwraca nam uwagę na rolę środków społecznego przekazu, dlatego zapytajmy się wzajemnie m.in. o prasę katolicką w naszych domach. Ubolewamy bowiem, że najlepsze nasze katolickie gazety jak „Niedziela” czy „Gość Niedzielny”, jak też prasa dla dzieci: „Mały Gość” lub „Jaś” czy „Promyczek Dobra”– kupowane są w niewielkich ilościach.

4. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na Diecezjalne Radio Fara.

5. Zarząd Oddziału Związku Sybiraków w Jarosławiu zaprasza Sybiraków – członków Związku na spotkanie z okazji Dnia Sybiraka, które odbędzie się 17 września (poniedziałek) o godz. 10.00 w Kolegiacie.

6. Jutro też będzie pierwsze zebranie rodziców dzieci z klas trzecich, które przygotowują się do I Komunii św. Przy tej okazji przypominamy, że w całej naszej Archidiecezji dzieci zobowiązane są do przyjmowania sakramentów świętych w swoich parafiach. Dotyczy to m.in. I Komunii św. i Bierzmowania. Dodatkowo przypominamy, że przygotowanie do Bierzmowania trwa przez 3 lata i odbywa się tylko i wyłącznie w swojej parafii niezależnie od miejsca uczęszczania do szkoły. Zdarza się, że członkowie rodzin, którzy nie chodzą do kościoła, mają z tym duży problem.

7. Zapraszamy rodziców z klas III w poniedziałek na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00. Jest to spotkanie bardzo ważne, obecność obowiązkowa.

8. We wtorek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży.

9. W piątek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

10. Dyżur do sprzątania kościoła 17 IX 18 (poniedziałek wieczorem) os. Kombatantów bl. 4 m. 1-15 oraz 22 IX 18 (sobota rano) os. Kombatantów bl. 4 m. 16-25.

11. Dzisiejsza nasza kolorowa gazetka zawiera zdjęcia z Pieszej Pielgrzymki i z wycieczki świetlicy „U Kolpinga”, a także fragment Orędzia Ojca św. Franciszka z okazji Dnia Środków Społecznego Przekazu.

12. Od jutra zaczynamy okres bezpośrednich przygotowań do uroczystego poświęcenia naszego pomnika i finału uroczystości 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Będziemy gościć m.in. wspaniałych profesorów. Już jutro w Katolickim Centrum Kultury będzie niezwykle wartościowy wykład prof. Mieczysława Ryby z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (znanego z telewizji) na temat: „Zmagania o kształt niepodległości”. Początek wykładu o godz. 14.00. Zapraszamy nauczycieli, uczniów i wszystkich którym bliska jest historia i patriotyzm.

13. Drugi znakomity wykład wygłoszony przez prof. Jana Żaryna znanego z publikacji IPN i wystąpień telewizyjnych odbędzie się w najbliższy czwartek 20 września o godz. 14.00 również w Katolickim Centrum Kultury. Temat wykładu: „Rola Kościoła Katolickiego w odzyskaniu niepodległości”. Ten wykład również gorąco polecamy i zachęcamy do licznego udziału.

14. A więc zapowiadane wykłady będą w poniedziałek i czwartek o godz. 14.00. Pełne programy są na plakatach i na półkach w przedsionku kościoła.

15. Od kilku dni w kiosku i w kancelarii parafialnej można kupić bilet na koncert Ani Wyszkoni w Katolickim Centrum Kultury. Cena biletu wynosi 30 zł. Zapraszamy.