Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia  Parafialne  5  IV  2020

1. Ojciec Święty Franciszek w dniu 3 kwietnia 2020 r. mianował Księdza Prałata Krzysztofa Chudzio, proboszcza parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Jasienicy Rosielnej biskupem pomocniczym Archidiecezji Przemyskiej. Przyjmujemy decyzję Ojca Świętego z wdzięcznością i radością. Cieszymy się, że w osobie Biskupa Nominata Archidiecezja otrzymuje Pasterza, który przez wiele lat swojej kapłańskiej posługi gorliwie służył Kościołowi, tak w Polsce, jak i za jej granicami. Pełnił wiele funkcji, zarówno duszpasterskich, jak i administracyjnych, przez które został dobrze przygotowany do czekających go nowych zadań.

2. Dziś w Niedzielę Palmową w naszym kościele są Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 16.00. A po Mszy św. popołudniowej o godz. 17.00 będą Gorzkie Żale.

3. Przypominamy, że nadal obowiązuje zarządzenie państwowe, że w Mszach św. i nabożeństwach może uczestniczyć nie więcej jak 5 osób. Dlatego zachęcamy aby codzienną Mszę św. o godz. 18.00, nabożeństwo z koronką do Miłosierdzia Bożego, Drogę Krzyżową i Niedzielną Mszę św. o godz. 11.00 oglądać w naszej telewizji internetowej TV Angel. W tym tygodniu będziemy też transmitować wszystkie obrzędy Wielkiego Tygodnia według następującego porządku: w Wielki Czwartek o godz. 18.00, w Wielki Piątek o godz. 17.30 i w Wielką Sobotę o godz. 19.00.

4. W tym roku nie ma obrzędu poświęcenia pokarmów w kościele. Pobłogosławić może w domu najstarszy członek rodziny według tekstu podanego na naszej stronie parafialnej. Taki tekst poświęcenia znajduje się także w przedsionku kościoła.

5. Na Wielkanoc nie ma Rezurekcji z procesją wokół kościoła.

6. Jeżeli nie zmienią się rozporządzenia państwowe to na Wielkanoc i w drugi dzień świąt będą tylko trzy Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 16.00 i transmitowana będzie w naszej telewizji Msza św. o godz. 11.00. Jeżeli limity osób zostaną zwiększone to na Wielkanoc dojdzie Msza św. o godz. 12.15 i będą wtedy cztery Msze św. o godz. 8.00, 11.00, 12.15 i 16.00, a w drugi dzień Świąt będzie sześć Mszy św. w normalnym porządku niedzielnym.

7. W związku z tym, że aktualnie wierni nie mogą uczestniczyć we Mszach św. i obrzędach Wielkiego Tygodnia nadal obowiązuje dyspensa Ordynariusza Archidiecezji abp Adama Szala zwalniająca z obowiązku uczestniczenia w Niedzielnej Mszy św. pod warunkiem, że będziemy uczestniczyć we Mszy św. poprzez radio lub telewizję. Starajmy się wykorzystać ten trudny dla nas czas na zwiększoną refleksję, czytanie prasy katolickiej i modlitwę.

8. Od Wielkiego Czwartku do soboty nie będzie Mszy św. porannej.

9. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. W Wielką Sobotę post nie obowiązuje, ale zachęcamy do poszczenia według starej tradycji.

10. Przypominamy, że spowiedź w kościele jest przed każdą Mszą św. Po domach księża będą chodzić z sakramentami tylko na zawołanie do ciężkich stanów. Ci, którzy do spowiedzi nie mogą pójść na Święta – ten obowiązek mogą spełnić przez cały Okres Wielkanocny.

11. Wielkanocne baranki i paschaliki rozprowadzane przez Caritas można nabyć w zakrystii. Prasa również jest w zakrystii.

12. Pomimo oczywistych trudności w tym roku w naszym kościele będzie zrobiona ciemnica i Boży Grób. Na adorację Najświętszego Sakramentu można przychodzić indywidualnie tylko w ciągu dnia w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę ale tak aby w pomieszczeniu zachować limity osób.

13. Jeszcze do ogłoszeń pozostaje strona materialna kościoła. Nawet w najtrudniejszych czasach staramy się utrzymać funkcjonowanie kościoła i plebanii. Pozostałe obiekty są zamknięte. Na część rachunków składają się księża ale to nie wystarcza. Stąd serdeczna prośba do naszych parafian: ponieważ w kościele nie ma składek a indywidualne wpłaty są nieliczne, starajmy się w miarę możliwości pomóc w utrzymaniu parafii. Ofiary można składać do skarbonki w przedsionku kościoła lub dokonać wpłaty na konto. Za wszystkie ofiary bardzo dziękujemy.

14. Na koniec bardzo radosna wiadomość. Nasza drużyna męska w tenisie stołowym Kolping Frac Jarosław zdobyła po raz drugi drużynowe Mistrzostwo Polski. Jest to tym większy sukces, że jest to jedyny parafialny klub sportowy na świecie, który odnosi takie sukcesy. Warto też dodać, że nasza 14-letnia kadetka w rankingach międzynarodowych na dzień dzisiejszy jest pierwsza w Europie i czwarta na świecie. Dziękujemy wszystkim trenerom, zawodnikom i sponsorom. Przy okazji wyjaśniamy, że Parafialny Klub Sportowy utrzymuje się tylko z dotacji sponsorów i posiada księgowość niezależną od parafii, ale stara się też wspierać i parafię.

15. Gazetka świąteczna jest tylko w wersji elektronicznej na naszej stronie internetowej.