Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia  Parafialne  22  XI  2020

1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W naszej Parafii Uroczystość łączy się z odpustem parafialnym, z 21 rocznicą poświęcenia naszej świątyni i 39 rocznicą istnienia parafii. W modlitwach dziękujemy za otrzymane łaski i prosimy Pana Boga o błogosławieństwo na lata następne.

2. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na Różaniec z wypominkami. W dni powszednie nabożeństwo z wypominkami jest o godz. 17.15.

3. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. kazanie głosi ks. abp Mieczysław Mokrzycki ze Lwowa – były sekretarz św. Jana Pawła II. Dziękujemy za przyjazd i bardzo ofiarną posługę. Niech Pan Bóg błogosławi w dalszej pracy na Bożej niwie zarówno w Polsce jak i na Ukrainie. W dowód wdzięczności włączamy ks. Arcybiskupa do codziennej modlitwy za dobroczyńców naszej parafii. Bóg zapłać.

4. Bardzo dziękujemy ks. prof. Stanisławowi Nabywańcowi za wygłoszone rekolekcje parafialne – Bóg zapłać.

5. Za tydzień w Niedzielę zaczyna się w Kościele Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Roraty rozpoczną się w poniedziałek 30 listopada i będą codziennie w dni powszednie o godz. 6.30. Natomiast o 6 rano będą śpiewane Godzinki. Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych.

6. Dyżur do sprzątania kościoła 23 XI 20 (poniedziałek wieczorem) os. Kombatantów bl. 17 m. 1-21 oraz 28 XI 20 (sobota rano) os. Kombatantów bl. 19 m. 1-17.

7. W kiosku są do nabycia wigilijne świece Caritas.

8. Opłatki do roznoszenia po domach można pobierać w zakrystii. Najlepiej gdyby opłatki roznosił jeden z mieszkańców danego bloku lub ulicy. Jak wiemy tradycyjnie wszystkie ofiary z opłatków zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

9. Dziś przed naszym kościołem z okazji jubileuszu 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II są rozprowadzane dwie książki o św. Janie Pawle II: „Najbardziej lubił wtorki” i „Miejsce dla każdego”. Każda książka jest podpisana przez abpa Mieczysława Mokrzyckiego osobiście. Ofiara 30 zł za książkę jest przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego we Lwowie. Zachęcamy do kupna.