Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia  Parafialne  29  I  2023

1. Dziś o godz. 17.00 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Uwielbienia – Fides. Podczas koncertu będą zbierane fundusze na leczenie dla Franciszka Karasia, niespełna dwuletniego chłopca, który zachorował na SMA i potrzebuje terapii genowej – najdroższego leku świata. Po koncercie będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Bardzo serdecznie zapraszamy na koncert i nabożeństwo.

2. W czwartek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego. W naszym kościele Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Na wszystkich Mszach św. błogosławieństwo gromnic. W ten dzień łączymy się modlitwą z osobami powołanymi do życia konsekrowanego i prosimy o nowe powołania do zakonnej służby Bożej. Taca mszalna z tego dnia jest przeznaczona na potrzeby zakonów kontemplacyjnych w naszej Archidiecezji. Nabożeństwo z Koronką do Miłosierdzia Bożego będzie o godz. 17.40. Tego dnia czyli w czwartek 2 lutego na Mszy św. o godz. 18.00 będą rozdane książeczki dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. Zapraszamy dzieci i rodziców. Natomiast po Mszy św. wieczornej będzie rozbieranie choinek i dekoracji świątecznych. O pomoc prosimy zarówno młodzież jak i dorosłych; zwłaszcza Kręgi Domowego Kościoła i rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za księży Rodaków. W pierwszy czwartek o godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu na głównym ołtarzu do osobistej adoracji. „Godzina święta” zakończy się koronką do Bożego Miłosierdzia. Modlitwy poprowadzi Bractwo Najświętszego Sakramentu. W pierwszy piątek będą odwiedziny u chorych, a po południu spowiedź św. od godz. 17.00. Tego dnia po Mszy św. wieczornej modlitwy Apostolatu Margaretka. W pierwszą sobotę na nabożeństwie będzie błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa. Serdecznie zapraszamy.

4. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych i składka na potrzeby Archidiecezji.

5. Dyżur do sprzątania kościoła 30 I 23 (poniedziałek wieczorem) os. Słoneczne bl. 3 m. 86-95 oraz 4 II 23 (sobota rano) os. Słoneczne bl. 4 m. 1-10. Starajmy się pilnować swoich dyżurów, a jeżeli ktoś jest przeszkodzony to może przyjść w innym terminie.

6. Rozpoczął się okres rozliczeń podatkowych. Zachęcamy, aby 1,5% z odpisu podatkowego przekazywać na rzecz naszego Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga, które jest Organizacją Pożytku Publicznego i utrzymuje u nas Katolickie Centrum Kultury. Wizytówki są w przedsionku kościoła.

7. Siostry Niepokalanki rozpoczynają nabór do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi (od 2,5-latków). Więcej informacji można znaleźć na stronie szkoły, Facebooku oraz plakacie, który znajduje się w gablocie przed kościołem. Ulotki także są w przedsionku kościoła.

8. Zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Zostaliśmy przyjęci w 999 rodzinach na 1606 mieszkań. Zaskakuje duża ilość rodzin nieobecnych w domach w czasie kolędy – nikt nie odpowiedział aż w 607 mieszkaniach. Kontakt z kościołem utrzymuje więc około 62% rodzin – a przecież wszyscy są ochrzczeni. Musi budzić to niepokój u osób wierzących. Pełne zestawienie danych jest w dzisiejszej gazetce parafialnej. Przy tej okazji kolejny raz wyjaśniamy, że kaplica szpitalna, do której z czystego wygodnictwa chodzi część parafian z os. 1000-lecia i os. Słonecznego znajduje się wewnątrz szpitala i ze względów higienicznych przeznaczona jest tylko i wyłącznie dla chorych, oraz personelu szpitalnego. Osoby postronne nie powinny zajmować miejsca chorym aktualnie przebywającym w szpitalu. Ciągle są na to skargi pacjentów. Zachęcamy więc, aby pamiętać o swojej parafii, do której należymy poprzez miejsce zamieszkania i starajmy się czuć za nią odpowiedzialni. Przy okazji zakończonej kolędy chcielibyśmy podkreślić, że jesteśmy bardzo wdzięczni za serdeczne przyjęcie w większości katolickich rodzin i dziękujemy za złożone ofiary. Do wypłacenia rachunków brakuje nam jeszcze ok. 7 tys. złotych.

9. W przedsionku kościoła znajdują się pamiątkowe kartki ze zdjęciem naszego ołtarza i fragmentem pisma naszego Arcybiskupa. Można je zabrać ze sobą – zwłaszcza ci, którzy takich kartek nie otrzymali po kolędzie.

10. Wszystkich wspierających naszą parafię polećmy Matce Bożej; módlmy się też o nowe powołania do ministrantów czyli Liturgicznej Służby Ołtarza. „Pod Twoją obronę…”.