Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne 11 XI 2018

1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na Różaniec z wypominkami połączony z nabożeństwem w intencji Ojczyzny.

2. Dziś obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Główne uroczystości dla miasta Jarosławia odbędą się w Kolegiacie o godz. 16.00. Z tym świętem wiąże się między innymi nasz Pomnik. Na Pomniku Pamięci Narodowej przy naszej parafii są upamiętnione najważniejsze osoby i wydarzenia związane nie tylko z odzyskaniem przez Polskę niepodległości ale z całą 1000-letnią walką o polską niepodległość i tożsamość narodową. Warto zapoznać się z treścią naszego wspaniałego pomnika.

3. Dziś w drugą niedzielę miesiąca jest specjalna składka na inwestycje parafialne i na utrzymanie kościoła.

4. Dyżur do sprzątania kościoła 12 XI 18 (poniedziałek wieczorem) os. Kombatantów bl. 10 m. 37-51 oraz 17 XI 18 (sobota rano) os. Kombatantów bl. 11 m. 1-15.

5. W przedsionku kościoła znajdują się kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnianie i składanie w zakrystii.

6. W tym roku rekolekcje parafialne odbędą się w dniach 21-25 listopada, a wygłosi je ksiądz Jose Maniparambil, który pochodzi z Indii.

7. W sobotę 17 listopada wznawia działalności Koło Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam przy kościele OO. Franciszkanów w Jarosławiu. Koło zaprasza do współpracy.

8. W kiosku są do nabycia wigilijne świece Caritas w cenie 5 zł za sztukę. Każda sprzedana świeca to jeden obiad dla biednego dziecka.

9. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia już teraz prosimy, aby w blokach wybrać osoby, które na początku Adwentu rozniosą opłatki świąteczne. Opłatki do roznoszenia po domach będzie można pobierać w zakrystii w czasie rekolekcji parafialnych przed odpustem. Jak wiemy wszystkie ewentualne ofiary z opłatków zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

10. W dzisiejszej gazetce jest list Ojca Świętego Franciszka z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.