Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne 22 IV 2018

1. Dziś nabożeństwo i koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.00.

2. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele.

3. W poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Patrona Polski.

4. Pierwsza próba przed uroczystością I Komunii Św. dla dzieci odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.30. Na to spotkanie zaproszeni są również rodzice tych dzieci.

5. W środę święto św. Marka.

6. Dyżur do sprzątania kościoła 23 IV 18 (poniedziałek wieczorem) os. Słoneczne bl. 3 m. 86-95 oraz 28 IV 18 (sobota rano) os. Słoneczne bl. 4 m. 1-10.

7. Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Jarosławiu zaprasza uczniów klas 3 gimnazjum, ich rodziców na Dzień Otwarty w piątek 27 kwietnia plac ks. Piotra Skargi – budynek Gimnazjum nr 3.

8. Jeszcze tylko w tym tygodniu będzie czynna pomoc przy wypełnianiu PIT-ów w sali komputerowej pod kościołem wg porządku podanego w gazetce. Zachęcamy, aby 1% z odpisu przekazywać na rzecz Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga, które m.in. wspiera budowę naszego pomnika i funkcjonowanie KCK.

9. W najbliższych dniach w ogródkach i na działkach zaczną kwitnąć piękne kwiaty. Zadbajmy o to, aby takich kwiatów nie zabrakło w naszym kościele, a przynajmniej w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

10. Dziś w Jarosławiu i okolicach prowadzona jest akcja pod nazwą „Jarosławskie Pola Nadziei”. Jest to publiczna zbiórka pieniędzy na Hospicjum w Jarosławiu nad Sanem. Ze skarbonkami stoją specjalnie oznakowani wolontariusze przed kościołami. W podzięce za złożoną ofiarę wolontariusze rozdają żonkile – albo żywe albo z bibuły.

Cel jest szlachetny, poświęcenie nauczycieli i wolontariuszy duże. A więc warto wesprzeć tę akcję na rzecz tak bardzo potrzebnego Hospicjum imienia św. Jana Pawła II w Jarosławiu.