Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia  Parafialne  28  VI  2020

1. Dzisiaj o godz. 17.00 nabożeństwo czerwcowe i koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Jutro Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Modlimy się w intencji Kościoła Powszechnego i Ojca Świętego, który jest następcą św. Piotra. Msze św. u nas będą o godz. 7.00 i 18.00. Taca z tego dnia przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. Bardzo dziękujemy za wyrazy troski o parafię.

4. We wtorek będzie już zakończenie nabożeństw czerwcowych, ale nadal o godz. 17.40 będą codziennie nabożeństwa z koronką do Miłosierdzia Bożego. W środy nowenna do Matki Bożej będzie zaczynała się o godz. 17.30. Zapraszamy.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek jak zwykle modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za księży Rodaków. W pierwszy czwartek będzie nabożeństwo tzw. „Godziny świętej”, czyli nabożeństwo adoracyjne przy wystawionym Najświętszym Sakramencie na głównym ołtarzu. „Godzina święta” zakończy się koronką do Bożego Miłosierdzia. W pierwszy piątek rano odwiedziny u chorych ale tylko na zgłoszenie i tylko w przypadku zagrożenia życia. Po południu spowiedź św. od godz. 16.30. W pierwszą sobotę dodatkowo będzie nabożeństwo z Różańcem Fatimskim. Wszystko zacznie się o godz. 17.00. Będzie również błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa. Serdecznie zapraszamy.

6. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych i składka mszalna na Seminarium Duchowne.

7. Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot ogłasza konkurs „Powiat Jarosławski w hołdzie św. Janowi Pawłowi II”. Jego przedmiotem jest nagranie autorskiego materiału filmowego obrazującego wybrany fragment/fragmenty utworów św. Jana Pawła II. Szczegóły na stronie internetowej Starostwa Powiatowego.

8. Dyżur do sprzątania kościoła 29 VI 20 (poniedziałek wieczorem) ul. 3 Maja m. 51-84 oraz 4 VII 20 (sobota rano) ul. 3 Maja m. 85-124.

9. Dziś mamy nową wakacyjną gazetkę w której m.in. szeroko jest opisana historia krzyża umieszczonego w Pomniku Pamięci Narodowej oraz życiorys kard. Stefana Wyszyńskiego. Kolejna gazetka będzie dopiero w połowie sierpnia.

10. W kiosku są najnowsze albumy o naszej parafii.

11. Prosimy, aby pamiętać, że w świątyni strój zawsze powinien być godny niezależnie od aktualnej temperatury. Ciągle jeszcze musimy pamiętać o maseczkach ponieważ zagrożenie epidemiczne w naszym terenie jest bardzo duże.

12. Wszystkim dzieciom i rodzicom życzymy miłych wakacji z błogosławieństwem Bożym i prosimy aby pamiętać m.in. o niedzielnej Mszy św.

13. Dziś przeżywamy dzień wyborów na prezydenta Rzeczypospolitej, który zadecyduje na wiele lat o kierunku rozwoju naszej Ojczyzny. Idźmy i zagłosujmy zgodnie z prawem Bożym, a Matkę Bożą poprośmy o szczególną opiekę.