Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia  Parafialne  25  VII  2021

1. Przewodniczący Episkopatu Polski w wystosowanym apelu prosi, aby dzisiejsza niedziela była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach. Dlatego dziś zbiórka do puszek przed kościołami prowadzona jest we wszystkich parafiach Archidiecezji Przemyskiej. U nas przed kościołem również. Starajmy się wesprzeć poszkodowane rodziny.

2. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo z koronką do Miłosierdzia. Zapraszamy.

3. Dziś obchodzi imieniny bp Krzysztof Chudzio. Osobę solenizanta otaczamy naszą modlitwą.

4. Zapraszamy w dni powszednie na Nabożeństwo z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.40, a na nowennę do MB Częstochowskiej w środę o godz. 17.30.

5. Dyżur do sprzątania kościoła 26 VII 21 (poniedziałek wieczorem) os. Kombatantów bl. 4 m. 16-25 oraz 31 VII 21 (sobota rano) os. Kombatantów bl. 5 m. 1-15.

6. Przypominamy, że w kościołach i kaplicach nadal należy przestrzegać wszystkich zasad reżimu sanitarnego, czyli m.in. nosić maseczki zakrywające zarówno nos jak i usta. O to przypomnienie prosiło wielu parafian.

7. W naszej parafii nadal kontynuujemy prace remontowe i zbieramy ofiary na ich pokrycie. Trwają m.in. konsultacje techniczne z wykonawcą konstrukcji metalowej pod witraż i ze specjalistami od pozłacanej ceramiki. W związku z tak dużym przedsięwzięciem warto zwrócić uwagę, że jest to czas, który wymaga od nas nieco większej mobilizacji finansowej. Podyskutujmy w rodzinach na ile możemy pomóc w wystroju naszej świątyni.

8. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i osób starszych. Otoczmy ich modlitwą i niezbędną pomocą. O to apeluje m.in. Ojciec Święty Franciszek.

9. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców dziś po każdej Mszy św. odbywa się obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Przy okazji poświęcenia pojazdów, składa się ofiary na pomoc placówkom misyjnym przy zakupie samochodów. Serdeczne Bóg zapłać w imieniu misjonarzy. Kierowców prosimy, aby po Mszy św. stanęli przy swoich samochodach.

A teraz powstańmy na modlitwę błogosławieństwa pojazdów i kierowców:

Pan z wami.

I z duchem twoim.

Boże, który mocą swojego słowa stworzyłeś cały wszechświat i dałeś człowiekowi władzę nad całym stworzeniem oraz moc doskonalenia świata według zamysłów Twojej woli; spraw, aby pojazdy, dzieło Twoje i pracy ludzkiej, dzięki Twemu błogosławieństwu służyły dla dobra człowieka, jego pracy i wypoczynku. Za wstawiennictwem Matki Niepokalanej i św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, ustrzeż Panie wszystkich, którzy będą korzystali z tych pojazdów, od wszelkich nieszczęść duszy i ciała, aby bezpiecznie mogli dojechać do wyznaczonego celu. Niech zebrani tu kierowcy i ich pojazdy będą pobłogosławione dla Twojej chwały i pożytku ludzkiego w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

10. Jeszcze wszystkich wspierających naszą parafię polećmy Matce Bożej: „Pod Twoją obronę…”.