Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia  Parafialne  25  IX  2022

1. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo z koronką do Miłosierdzia Bożego.

2. W sobotę początek nabożeństw październikowych. W dni powszednie nabożeństwa różańcowe będą o godz. 17.15, w środy o godz. 17.00 i w niedzielę o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych w kościele, a tych, którzy będą przeszkodzeni – do odmawiania różańca w rodzinach lub indywidualnie. Przypominamy, że za odmówienie różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, ilekroć różaniec odmawia się w kościele, kaplicy lub w rodzinie. W sobotę przed nabożeństwem będą rozdawane różańce dzieciom z klas III przed I Komunią Św.

3. Dzieci uczestniczące w nabożeństwach różańcowych po nabożeństwach lub po Mszy św. wieczornej będą otrzymywały specjalne naklejki, które mogą wklejać na plansze. Na te dzieci, które zbiorą największą ilość naklejek będą czekały miłe niespodzianki. Szczególnie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św., i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Przy tej okazji zapraszamy też chłopców już od drugiej klasy, aby zapisywali się u ks. Jana na ministrantów.

4. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. A więc na nabożeństwie fatimskim o godz. 17.00 najpierw będzie rozdanie różańców, później Różaniec Fatimski, Koronka do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa. Natomiast tego dnia czyli w sobotę po Mszy św. wieczornej będzie jeszcze ważne spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św.

5. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych i składka na Wyższe Seminarium Duchowne.

6. Dyżur do sprzątania kościoła 26 IX 22 (poniedziałek wieczorem) os. Kombatantów bl. 11 m. 76-88 oraz 1 X 22 (sobota rano) os. Kombatantów bl. 12 m. 1-14.

7. Trwa głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego. Społeczny komitet zachęca aby m.in. głosować za postawieniem figury św. Michała na jarosławskim Rynku, czyli tam gdzie kiedyś stał kościół z figurą św. Michała. Karty do głosowania w przedsionku kościoła mają zaznaczony już ten projekt. Wystarczy wypełnić imię, nazwisko i adres oraz podpisać się na odwrocie. Zachęcamy do głosowania.

8. Dziś w przedsionku kościoła znajduje się nowy darmowy egzemplarz gazety „Dobre Nowiny” z przeznaczeniem na najbliższy czas dla wszystkich chętnych. Zachęcamy do zabierania ze sobą i przekazywania również tym, którzy nie mogli przyjść do kościoła.

9. Wszystkich wspierających naszą parafię polećmy Matce Bożej: „Pod Twoją obronę…”.