Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia  Parafialne  15  IX  2019

1. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo z koronką do Miłosierdzia Bożego.

2. Dziś niedziela środków społecznego przekazu, modlimy się za pracowników mediów m.in. za naszą telewizję TV ANGEL i redakcję „Chrystus Królem”.

3. Dzisiejsza niedziela zwraca nam uwagę na rolę środków społecznego przekazu, dlatego zapytajmy się wzajemnie m.in. o prasę katolicką w naszych domach. Ubolewamy bowiem, że najlepsze nasze katolickie gazety jak „Niedziela” czy „Gość Niedzielny”, jak też prasa dla dzieci: „Mały Gość” lub „Jaś” czy „Promyczek Dobra”– kupowane są w niewielkich ilościach.

4. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na Diecezjalne Radio Fara.

5. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie przed I Komunią św. dla dzieci z klas III szkoły podstawowej wraz z rodzicami. Obecność obowiązkowa.

6. W dniach od 16 do 18 września młodzież z klas VI, VII i VIII będzie przeżywać Triduum przed świętem św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży. W poniedziałek (16 IX) na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy klasy VI. We wtorek (17 IX) na Mszę św. wieczorną zapraszamy klasy VII i VIII wraz z rodzicami. W tym dniu również odbędzie się spotkanie w sprawie bierzmowania – obecność obowiązkowa. W środę (18 IX) na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy całą młodzież z klas VI, VII i VIII. W tym dniu uroczyście rozpocznie się rok formacyjny dla kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz wspólnot Oazy, KSM, ministrantów. Młodzież z klas VI złoży uroczyście swoje prośby o wpisanie na listę kandydatów do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy również rodziców, którzy także są odpowiedzialni za przygotowanie do bierzmowania.

7. Zarząd Oddziału Związku Sybiraków w Jarosławiu zaprasza Sybiraków – członków Związku na spotkanie z okazji Dnia Sybiraka, które odbędzie się 17 września (wtorek) o godz. 10.00 w Kolegiacie.

8. W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministrantów. Mogą zapisywać się chłopcy już z klas II. Zachęcamy.

9. Dyżur do sprzątania kościoła 16 IX 19 (poniedziałek wieczorem) os. Kombatantów bl. 7 m. 1-15 oraz 21 IX 19 (sobota rano) os. Kombatantów bl. 7 m. 16-25.

10. W minionym tygodniu zostały przemalowane główne drzwi kościoła i został powieszony nowy baner zapowiadający Kongres Biblijny w naszym kościele.

11. Za tydzień w niedzielę przed kościołem będziemy zbierać podpisy pod projektem obywatelskim przygotowanym przez naszą dzielnicę aby z przydzielonych środków wykonać bardzo nowoczesne oświetlenie na przejściu przez ulicę przed kościołem.

12. Dzisiejsza nasza kolorowa gazetka zawiera zdjęcia z Pieszej Pielgrzymki, a także fragment z Listu pasterskiego z okazji IX Tygodnia Wychowania oraz z Orędzia Ojca św. Franciszka z okazji Dnia Środków Społecznego Przekazu.