Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia  Parafialne  28  V  2023

1. Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego o godz. 17.00 nabożeństwo majowe i koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.

2. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

3. W środę zakończenie nabożeństw majowych. Dziękujemy wszystkim rodzicom z dziećmi, które systematycznie przychodziły na nabożeństwa majowe. W środę dzieci otrzymają symboliczne nagrody na podstawie plansz złożonych w zakrystii. Dzieci złożą swoje plansze z naklejkami we wtorek po nabożeństwie majowym.

4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.

5. Od czwartku 1 czerwca rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe. W dni powszednie nabożeństwa czerwcowe będą o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 17.00. Nabożeństwa czerwcowe przez dziewięć pierwszych dni będą połączone z nowenną do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za księży Rodaków. „Godzina święta” złączona będzie z nabożeństwem czerwcowym i rozpocznie się o godz. 17.00. W pierwszy piątek będą odwiedziny u chorych, a po południu spowiedź św. od godz. 17.00. Tego dnia po Mszy św. wieczornej modlitwy Apostolatu Margaretka. W pierwszą sobotę na nabożeństwie fatimskim o godz. 17.00 będzie błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa. Serdecznie zapraszamy.

7. Dyżur do sprzątania kościoła 29 V 23 (poniedziałek wieczorem) Munina ul. 3 Maja i Wodna oraz 3 VI 23 (sobota rano) Munina ul. Południowa m. 93-122.

8. W następna niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej.

9. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych i składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.

10. W następną niedzielę harcerki z 4 Niezależnej Drużyny Harcerek Casus będą sprzedawały wypieki i rękodzieło aby uzbierać pieniądze na obóz harcerski.

11. Mając na uwadze nasilające się zjawisko indoktrynacji dzieci i młodzieży w szkołach przez organizacje pozarządowe treściami szkodliwymi, został przygotowany projekt o zmianie ustawy – Prawo oświatowe. Proponowane rozwiązania, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym, mają na celu wzmocnienie pozycji i głosu rodziców oraz ich przedstawicieli w społecznym organie szkoły (radzie rodziców) w zakresie skutecznego sprzeciwiania się niepożądanym treściom kierowanych do ich dzieci przez stowarzyszenia lub inne organizacje. W związku z tym w niedzielę za tydzień przed kościołem zbierane będą podpisy dla poparcia tego projektu. Do poparcia potrzebne będą numery pesel.

11. W Katolickim Centrum Kultury stoją już złożone ołtarze na procesję Bożego Ciała, która w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 11 czerwca po Mszy św. o godz. 11.00 na os. Kombatantów. Ołtarze można zobaczyć dzisiaj po każdej Mszy św. w KCK. Do przeniesienia ich na wyznaczone miejsca osiedlowe będzie potrzebne po 4 osoby. Proszę aby umówić się po sąsiedzku i ewentualnie pomyśleć o kwiatkach w dwóch niskich flakonach na każdy ołtarz. Warto też pomyśleć o religijnych emblematach na okna mieszkań.