Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia  Parafialne  26  XI  2023

1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W naszej Parafii Uroczystość łączy się z odpustem parafialnym, z 24 rocznicą poświęcenia naszej świątyni i 42 rocznicą istnienia parafii. W modlitwach dziękujemy za otrzymane łaski i prosimy Pana Boga o błogosławieństwo na lata następne. Księdzu Arcybiskupowi Józefowi Michalikowi dziękujemy za podjęcie się sprawowania głównej Mszy św. odpustowej.

2. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na Różaniec z wypominkami.

3. Bardzo dziękujemy o. Andrzejowi Nodze za wygłoszone rekolekcje parafialne, dzisiejsze Słowo Boże i życzymy obfitego błogosławieństwa na dalsze lata posługi kapłańskiej – Bóg zapłać.

4. We wtorek na Mszę św. wieczorną zapraszamy rodziców dzieci z klas III, które przygotowują się do I Komunii św.

5. W czwartek 30 listopada wspomnienie św. Andrzeja Apostoła – patrona naszego Proboszcza. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. w intencji ks. Prałata w środę na godz. 18.00. Bóg zapłać za ofiary na ornat św. Rity. Każdy może się dołączyć.

6. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy piątek będą odwiedziny u chorych, a po południu spowiedź św. od godz. 16.30. Tego dnia po Mszy św. wieczornej modlitwy w intencji kapłanów poprowadzi Apostolat Margaretka. W sobotę po Koronce do Miłosierdzia Bożego będzie błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa. Serdecznie zapraszamy.

7. Za tydzień w Niedzielę zaczyna się w Kościele Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Roraty rozpoczną się w poniedziałek 4 grudnia i będą codziennie w dni powszednie o godz. 6.30. Natomiast o 6.00 rano będą śpiewane Godzinki. Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych na roraty, a szczególnie dzieci z lampionami.

8. Za tydzień będzie zmiana tajemnic różańcowych i składka mszalna na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.

9. Dyżur do sprzątania kościoła 27 XI 23 (poniedziałek wieczorem) os. Słoneczne bl. 1 m. 36-50 oraz 2 XII 23 (sobota rano) os. Słoneczne bl. 1 m. 51-60.

10. W naszej parafii trwa nawiedzenie obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa po mieszkaniach i domach według wcześniejszych zapisów w zakrystii. W środę na Nowennie polecamy wszystkich ofiarodawców na obrazy.

11. W kiosku są do nabycia wigilijne świece i kilka kalendarzy z Rodziną Ulmów. Dochód przeznaczony jest na cele charytatywne Caritas.

12. Nadal zachęcamy aby zgłaszały się osoby do roznoszenia opłatków z albumami w swoich blokach i po ulicach. W części parafii opłatki roznosi młodzież KSM. Prosimy o życzliwe przyjęcie.

13. Na koniec posłuchajmy mały fragment z aktualnego Komunikatu Konferencji Episkopatu Polski: Z wielkim niepokojem biskupi przyglądają się trudnej sytuacji w wielu miejscach świata, zwłaszcza tam, gdzie toczą się wojny. Bólem napełnia nas eskalacja konfliktu w Ziemi Świętej. Konflikt ten, w tak krótkim czasie, spowodował śmierć tysięcy ludzi, w tym kobiet i dzieci. Wszystkich dotkniętych skutkami wojen i konfliktów biskupi wspierają modlitwą i wołaniem do Boga o nastanie pokoju. Modlą się także za umęczony naród ukraiński. Dziękują wszystkim katolickim organizacjom pomocowym, zwłaszcza Caritas, za nieustanne humanitarne wsparcie najuboższych i najbardziej cierpiących.

W kontekście niedawnej beatyfikacji i odbywającej się peregrynacji relikwii Rodziny Ulmów, biskupi wzywają do obrony życia ludzkiego i wartości rodziny. Ponadto, w trosce o dobro rodzin, a także właściwie rozumiany wypoczynek dla ogółu społeczeństwa, apelują o to, by niedziela pozostała dniem wolnym od pracy, dającym wszystkim możliwość świętowania, a wiernym przeżywania jej jako Dnia Pańskiego, zgodnie z przykazaniem Dekalogu.

14. Od kilku dni nasz kościół jest już ogrzewany. Jeżeli chcemy aby było ciepło, to musimy wykazać trochę więcej cierpliwości przy wychodzeniu z kościoła ponieważ na czas ogrzewania będą otwierane tylko boczne drzwi. Dziękujemy za zrozumienie.