Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia  Parafialne  17  X  2021

1. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe z koronką do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy.

2. Dziś niedziela rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misjonarzy, zwłaszcza pochodzących z naszej diecezji.

3. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na misje.

4. Dziękujemy za ofiary na dokończenie wystroju kościoła. W chrzcielnicy widoczna już jest konstrukcja pod przyszły witraż.

5. Jutro dzień św. Łukasza, ewangelisty, modlimy się w intencji służby zdrowia. Jest to także dzień imienin naszego wikariusza ks. Łukasza Kramarza. Pamiętajmy w modlitwach.

6. Pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom do przemyskiej Archikatedry będzie w sobotę 23 października.

7. W dni powszednie nabożeństwa różańcowe są o godz. 17.15, w środy z Nowenną do Matki Bożej o 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych w kościele, a tych, którzy będą przeszkodzeni – do odmawiania różańca w rodzinach lub indywidualnie.

8. Na prośbę parafian w piątek 22 października zostanie zapoczątkowana nowenna do św. Rity. W związku z tym nabożeństwo październikowe wzbogacone przez litanię i inne modlitwy do św. Rity rozpocznie się o godz. 17.00. Na dzisiejszym nabożeństwie różańcowym o godz. 17.00 będzie więcej wiadomości o św. Ricie.

9. Dyżur do sprzątania kościoła 18 X 21 (poniedziałek wieczorem) os. Kombatantów bl. 12 m. 15-28 oraz 23 X 21 (sobota rano) os. Kombatantów bl. 13 m. 1-16.

10. W przedsionku kościoła znajdują się już kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnianie i składanie w zakrystii. Różaniec z wypominkami będzie przez cały listopad.

11. Przypominamy, że w kościołach i kaplicach należy nosić maseczki zakrywające zarówno nos jak i usta. Pandemia zatacza coraz większe kręgi.

12. W czasie Mszy św. parking za kościołem jest zwykle pusty. Zachęcamy aby więcej kierowców parkowało za kościołem.

13. W związku z rozpoczętym w Rzymie synodem powszechnym dziś w całej Polsce odmawiana jest specjalna modlitwa synodalna do Ducha Świętego.