Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia  Parafialne  20  IX  2020

1. Dzisiaj w naszej parafii dzień I Komunii Świętej dla 39 dzieci klas trzecich ze SP nr 10. Polecamy ich gorąco w naszych modlitwach i modlimy się, aby wytrwały w przyrzeczeniach i znalazły dobry przykład w świecie dorosłych.

2. Za tydzień o godz. 9.30 odbędzie się rocznica I Komunii św. Spowiedź dla dzieci, rodziców i krewnych będzie w sobotę o godz. 16.00.

3. Dzisiaj o godz. 17.00 nabożeństwo i koronka do Bożego Miłosierdzia połączone z zawierzeniem się dzieci Matce Bożej wraz z rozdaniem obrazków pierwszokomunijnych.

4. W dniu jutrzejszym czyli w poniedziałek dzieci pierwszokomunijne mają swoje nabożeństwo o godz. 16.00, a w czasie udzielanej Komunii św. będzie można samemu robić zdjęcia i filmować. Natomiast od wtorku przez cały „biały” tydzień dzieci w strojach pierwszokomunijnych przychodzą po południu o 17.30 na nabożeństwo i zostają na Mszę św. wieczorną. Dziękujemy rodzicom za dar ołtarza w postaci nowego zielonego ornatu.

5. Dziś niedziela środków społecznego przekazu, modlimy się za pracowników mediów m.in. za naszą telewizję TV ANGEL i redakcję „Chrystus Królem”.

6. Dzisiejsza niedziela zwraca nam uwagę na rolę środków społecznego przekazu, dlatego zapytajmy się wzajemnie m.in. o prasę katolicką w naszych domach. Ubolewamy bowiem, że najlepsze nasze katolickie gazety jak „Niedziela” czy „Gość Niedzielny”, jak też prasa dla dzieci: „Mały Gość” lub „Jaś” czy „Promyczek Dobra”– kupowane są w niewielkich ilościach.

7. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na Diecezjalne Radio Fara.

8. W poniedziałek oraz w środę po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie dla dzieci klas V w związku z rocznicą I Komunii Świętej. Na spotkanie w poniedziałek zapraszamy również rodziców.

9. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 w salce pod kościołem odbędzie się egzamin dla młodzieży, która 7 października przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

10. Dyżur do sprzątania kościoła 21 IX 20 (poniedziałek wieczorem) os. Kombatantów bl. 9 m. 1-15 oraz 26 IX 20 (sobota rano) os. Kombatantów bl. 9 m. 16-25.

11. Dziś po wszystkich Mszach św. dzieci mogą odebrać w zakrystii specjalne plansze z praktykami religijnymi, na których będą mogły umieszczać odpowiednie naklejki niedzielne i świąteczne. Zapraszamy.

12. W sobotę przed sklepami, a w niedzielę przed kościołami odbędą się jarosławskie Pola Nadziei, czyli publiczna zbiórka pieniężna na rzecz Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu. Zachęcamy aby wesprzeć ciężko chorych w tym domu ulgi w cierpieniu.