Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne 13 I 2019

1. Dziś koronka do Bożego Miłosierdzia będzie o godz. 17.00.

2. Dziś Święto Chrztu Pańskiego, kończy się czas Bożego Narodzenia, ale kolędy w czasie liturgii i w naszych domach można śpiewać tradycyjnie do 2 lutego.

3. Dziś w drugą niedzielę miesiąca składka w kopertach przeznaczona jest na utrzymanie i ogrzewanie kościoła.

4. W Katolickim Centrum Kultury jest wystawa rysunków konkursowych dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 na temat Bożego Narodzenia. Można je obejrzeć po każdej Mszy św.

5. Od jutra dalszy ciąg kolędy wg porządku podanego w świątecznej gazetce.

6. Sprawdzianem naszego człowieczeństwa i chrześcijaństwa jest otwarcie się i troska o ludzi słabszych – chorych i starszych. Jak pomóc ciężko chorym, samotnym i najsłabszym w naszych domach, szpitalu, zakładach opieki leczniczej, hospicjum przez członków rodziny czy wolontariuszy. Szkolenie na ten temat organizuje jarosławskie Hospicjum w najbliższą środę o godz. 17.30.

7. W piątek (18 I) rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

8. W sobotę (19 I) wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara – patrona naszej archidiecezji.

9. W najbliższą sobotę i niedzielę w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu odbędzie się XXIV Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek. Koncert laureatów odbędzie się w niedzielę o godz. 16.00. Wstęp dla wszystkich jest wolny.

10. Dyżur do sprzątania kościoła 14 I 19 (poniedziałek wieczorem) os. Kombatantów bl. 19 m. 63-79 oraz 19 I 19 (sobota rano) os. Niepodległości bl. 1 m. 1-16.

11. Bardzo dziękujemy władzom samorządowym, szkolnym wszystkich szczebli, parafiom, służbom mundurowym i wszystkim innym osobom za pomoc przy organizacji VIII Orszaku Trzech Króli w Jarosławiu. Serdeczne Bóg zapłać. Bardzo dziękujemy za udział naszym parafianom.

12. Rozpoczął się okres rozliczeń podatkowych. Zachęcamy, aby 1% z odpisu przekazywać na rzecz Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga, które utrzymuje naszą świetlicę i Katolickie Centrum Kultury.

13. Sympatyków sportu zachęcamy do kibicowania naszej drużynie z Superligi tenisa stołowego dziś o godz. 16.00 w hali MOSiR.

14. Przy okazji święta Chrztu Pańskiego przypominamy, że każdy, kto ma pełnić zaszczytną funkcję rodzica chrzestnego poza swoją parafią, obowiązkowo musi posiadać i okazać przed chrztem zaświadczenie, że jest wierzącym i praktykującym katolikiem z kościoła, do którego uczęszcza na Mszę św. (jeszcze raz powtarzamy „z kościoła do którego faktycznie uczęszcza na Mszę św.”) – niezależnie od tego, gdzie jest zameldowany i wypełnia Pięć Przykazań kościelnych. Jeżeli ktoś przebywa ponad pół roku za granicą, zaświadczenie może wystawić tylko i wyłącznie ksiądz proboszcz z parafii miejsca pobytu za granicą!!! Wymuszanie takich zaświadczeń u innych księży, lub w swej rodzinnej parafii jest niewłaściwe. Wybranie zaświadczenia łączy się ze specjalną konferencją, dlatego zainteresowany może odebrać je tylko osobiście.