Italy Cadet Open

Za nami prestiżowe zawody Italy Cadet Open w tenisie stołowym. Duże powody do zadowolenia ma zawodniczka PKS Kolping-Jarosław Anna Brzyska. Pingpongistka dotarła do 1/8 finału. To najlepszy wynik wśród polskich singlistek we Włoszech.

Sposób na dobrze dysponowaną we włoskim Lignano Brzyską znalazła dopiero Walijka – Anna Hursey, która wygrała z Polką 3:1. Zresztą zawodniczka z Wysp Brytyjskich okazała się rewelacją turnieju.

 – Ania pokazała, że nikogo się nie boi i może rywalizować na najwyższym poziomie. To bardzo cieszy. Poza tym 9 miejsce Brzyskiej w turnieju gry pojedynczej było najlepszym wynikiem wśród polskich kadetek i kadetów – powiedział trener Mateusz Czernik.

Wcześniej nasza zawodniczka odprawiła Węgierkę Csenge Adamik 3:0 oraz Charlotte Lutz z Francji także w trzech setach.

Dobrze spisał się także debel: Anna Brzyska – Ilona Sztwiertnia, który dotarł aż do ćwierćfinału. Na tym etapie Polki musiały uznać wyższość późniejszych triumfatorek – Chen Yi oraz Kuai Man z Chin.

– Na Azjatki nikt nie znalazł sposobu we Włoszech. Przeszły przez turniej debla jak burza. Absolutnie nie mogę mieć pretensji do moich zawodniczek. Wyszły do stołu i walczyły – to najważniejsze – dodaje Czernik.

21 marca 2019|