Mistrzostwa Polski Kadetów

Świetnie na Mistrzostwach Polski Kadetów w Bilczy wypadła Anna Brzyska. Zawodniczka jarosławskiego Kolpinga wywalczyła aż trzy medale!

Brąz i dwa srebra – medale z takich kruszców wywalczyła Brzyska. Wicemistrzynią kraju została w turnieju gry podwójnej i mieszanej, a na najniższym stopniu podium stanęła w rywalizacji singlistek.

– Nieskromnie powiem, że spodziewałem się dobrego występu Ani. Pingpongistka Kolpinga  to w końcu 20 rakieta na świecie w rankingu ITTF! Trzy medale to nagroda za jej ciężką pracę. Gratulacje dla niej i dla trenera Mateusza Czernika – powiedział menedżer Kolpinga, Kamil Dziukiewicz.

W półfinałowej potyczce singla Brzyska musiała uznać wyższość swojej koleżanki z reprezentacji – Ilony Sztwiertni z Bronowianki Kraków 1:4. W turnieju deblowym nasza Ania dotarła aż do finału. Razem z Zuzanną Wielgos z Politechniki Rzeszowskiej uległa w spotkaniu o złoto parze: Ilona Sztwiertnia/Wiktora Wróbel 1:3. Ostatnim turniejem mistrzostw Polski kadetów, w którym wystąpiła zawodniczka Kolpinga był mikst. Wspólnie z Szymonem Sporkiem (MOSiR Dukla) dopiero w grze finałowej przegrała z duetem: Zuzanna Wielgos/Mateusz Żelengowski 2:3.