Droga Krzyżowa ulicami miasta Jarosławia

Wierni z całego miasta przeszli w piątkowy wieczór, 28 lutego 2020 r. ulicami Jarosławia rozważając Mękę Pańską w Drodze Krzyżowej organizowanej tradycyjnie przez Archiprezbitera Jarosławskiego, Ks. Prałata Andrzeja Surowca. W uroczystej procesji, która rozpoczęła się o godz. 19:30 przed Kościołem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i zakończyła się przy Jarosławskiej Kolegiacie uczestniczyli bardzo licznie mieszkańcy naszego miasta i okolic.

Wierni pod przewodnictwem Ks. Abpa Adama Szala, Metropolity Przemyskiego przeszli głównymi ulicami miasta, zatrzymując się przy 14 stacjach symbolizujących ostatnie momenty życia Pana Jezusa. Rozważania poszczególnych stacji odczytywali kolejno przedstawiciele powiatu i miasta, jarosławskiej uczelni, a także wielu różnych grup zawodowych: wojska, policji, straży pożarnej, służby zdrowia oraz parafii jarosławskich i siostry zakonne, niosąc na ramionach wielki drewniany krzyż.

Rozważanie Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa w duchu pokuty i zadośćuczynienia za popełnione grzechy pozwalały kontemplującym wiernym nie tylko wspominać wydarzenie, które zadecydowało o naszym zbawieniu, ale też odczytywać swoje miejsce przy ukrzyżowanym z miłości dla nas Panu. Służyły temu zarówno pełne symboliki odpowiednio dobrane głębokie rozważania do poszczególnych stacji jak i modlitwy oraz odpowiednio dobrane pieśni. Końcowym elementem Drogi Krzyżowej było uroczyste odczytanie tekstu ABC Społecznej Krucjaty Miłości i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Tekst: Magdalena Bojarska

Foto: Magdalena Bojarska, Jednostka Wojskowa

28 lutego 2020|