Medalowe sukcesy Parafialnego Klubu Sportowego Kolping-Jarosław – podsumowanie sezonu 2019/2020

Sezon 2019/2020 w tenisie stołowym oficjalnie został zakończony. Ostatni rok był bardzo udany dla tenisowego klubu z Jarosławia, który wywalczył tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Indywidualnie zawodnicy zespołu z Podkarpacia stawali na podium krajowego czempionatu wśród żaków, młodzików i kadetek.

Wydarzeniem sezonu był powrót na szczyt drużyny Kolping Frac Jarosław w LOTTO Superlidze. Jarosławscy tenisiści stołowi w końcowej klasyfikacji sezonu 2019/2020 wyprzedzili Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo. Autorami drugiego w historii klubu z Jarosława złotego medalu w LOTTO Superlidze byli: Kou Lei, Cheng Jingqi, Han Qiyao i Daniel Górak. Menadżerem drużyny od wielu lat jest Kamil Dziukiewicz.

Przedstawiciele klubu Kolping-Jarosław zdobywali medale także w rywalizacji indywidualnej. Aż trzy medale krajowego czempionatu kadetek wywalczyła aktualna liderka rankingu europejskiego do lat 15 – Anna Brzyska. Z dwoma złotymi krążkami z Mistrzostw Polski młodzików wrócił Dawid Jadam, a srebrny medal w rywalizacji drużynowej wywalczył zespół młodzików Kolping-Jarosław (w składzie Dawid Jadam, Szymon Flaumenhaft, Alan Zieliński). Na podium Mistrzostw Polski żaków stanął z kolei Szymon Flaumenhaft, który zdobył złoty medal w grze podwójnej.

Młodzi tenisiści stołowi zdobywali także medale w imprezach wojewódzkich. W połowie października tytuł wicemistrza Podkarpacia skrzatów w grze pojedynczej wywalczył Wojciech Flaumenhaft. Złoty medal w imprezie tej samej rangi wśród kadetek powędrował do Anny Brzyskiej, a w gronie młodzików do Dawida Jadama.

Medale najważniejszych imprez w naszym kraju są efektem szkolenia dzieci i młodzieży na najwyższym poziomie. W ramach współpracy z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego
w Jarosławiu funkcjonuje ośrodek szkolenia PZTS, w którym młodzi tenisiści i tenisistki stołowe mogą systematycznie podnosić swoje umiejętności. Klub Kolping-Jarosław od kilku sezonów współpracuje także ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu.

Największe sukcesy 2020:

Drużyna Superligi Kolping Frac Jarosław – złoty medal w LOTTO Superlidze i tytuł Drużynowego Mistrza Polski

Zawodnicy PKS Kolping-Jarosław:

Szymon Flaumenhaft – złoty medal Mistrzostw Polski żaków w grze podwójnej

Dawid Jadam – dwa złote medale Mistrzostw Polski młodzików w grze pojedynczej i grze
podwójnej

Anna Brzyska – dwa złote medale Mistrzostw Polski kadetek w grze podwójnej i grze mieszanej oraz brązowy medal w grze pojedynczej

Zespół Kolping-Jarosław – srebrny medal Mistrzostw Polski młodzików w rywalizacji drużynowej

23 grudnia 2020|